PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Rugpjūčio 25 d. 16:50

Mano įmonė įsiskolino: ką daryti?

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


143345

Susidariusi skola – nemalonus dalykas kiekvienam verslininkui. Dar blogiau, jeigu jos išmokėti laiku nepavyksta, telefonas kaista nuo skambučių, o jūsų durų slenkstį jau mina teisininkai.

Svarbiausia – bendradarbiauti su skolų išieškotojais

Gera žinia ta, kad dauguma skolų išieškojimo įmonių nesiekia tučtuojau eiti teisminiu keliu. Skolininkui pirmiausia pasiūloma bendradarbiauti, jam suteikiama juridinė pagalba bei parengiamos konsultacijos, kaip greičiau išmokėti skolas. Jeigu skolininkas – nesvarbu, fizinis ar juridinis asmuo tai būtų – sutinka bendradarbiauti, tuomet skolų išieškojimo įmonė sudaro skolos gražinimo grafiką, kurio svarbu laikytis.

Antra vertus, jeigu skolininkas vengia tartis, nepripažįsta skolos ar atsisako ją mokėti dalimis, skolų išieškotojai yra priversti pradėti teisminį skolos išieškojimą. Jeigu teisme pripažįstama, jog skolininkas yra atsakingas už skolos grąžinimą, jis įpareigojamas padengti ne tik pačią skolą, bet ir visas su teisminiu bylos nagrinėjimu susijusias išlaidas. Būtent todėl šios srities ekspertai pataria: bendradarbiaukite su specialistais, nes skolos išieškojimas yra neišvengiamas procesas. Nesigėdykite to, kad turite skolų: tai natūrali kiekvieno verslo dalis, svarbu tik pasiekti, kad jos būtų grąžintos be rimtų pasekmių.

Skolų išieškojimo įmonių specialistai ir teisės ekspertai įvertina individualią kiekvieno skolininko situaciją ir padeda atrasti palankų sprendimą abiem pusėms. Proceso metu deramasi dėl skolos delspinigių, palūkanų, ieškoma būdų kaip skolininkui sumažinti skolos naštą. Teisininkai proceso eigoje parengia įvairius dokumentus ir sutartis, o taip pat esant būtinybei gali padėti nukelti skolos grąžinimo terminą.

Kaip išbristi iš skolų liūno?

Štai keli patarimai, kurie gali padėti jums ištraukti savo verslą iš skolų:

Peržiūrėkite, kas yra įsiskolinę jums. Galbūt ir jūsų verslas turi klientų, kurie vengia grąžinti skolas ar nuolat vėluoja su įmokomis? Dabar pats laikas griebti jautį už ragų.

Sudarykite savo įsiskolinimų sąrašą. Peržiūrėkite visus savo turimus įsiskolinimus, jų palūkanas ir mėnesines įmokas. Į šį sąrašą įtraukite visas turimas paskolas bei kreditus. Šis procesas padės jums nuspręsti, kurias skolas reikia išmokėti kuo greičiau, o kurios dar gali palaukti.

Padidinkite pardavimus. Turėdami skolos grąžinimo planą, pradėkite galvoti apie naujus būdus padidinti savo pardavimus. Tai gali būti įvairūs pasiūlymai lojaliems klientams, specialios akcijos perkant internetu ar tiesiog prekių ir paslaugų kainų padidinimas.

Sumažinkite išlaidas. Idealiu atveju, papildomas pelnas padės jums sumažinti skolų naštą. Tačiau galite pastebėti, kad tuo pačiu padidėjo ir išlaidos. Jas sumažinti jums gali padėti verslo perkėlimas į pigesnes patalpas ar darbas nuotoliniu būdu, rečiau naudojamos įrangos pardavimas bei resursų dalijimasis su kitais verslininkais, esančiais panašioje padėtyje.

Remiamas turinys