PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 30 d. 09:50

Maksimalistinis interjeras: kas tai ir kaip jį sukurti?

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


252580

Jei mėgstate maksimalizmą, jums pasisekė, nes šis stilius pastaruoju metu labai populiarus. Maksimalizmas jau šimtmečius yra dizaino pasaulio dalis. Laikui bėgant keitėsi būdai, kaip jis pasireiškė namuose. Tačiau idėja parodyti visus mėgstamus daiktus anaiptol nėra nauja. Tinkamai apgalvojus ir pasirūpinus, maksimalizmą namie nesunku pasiekti. Tad kas tai per stilius ir kaip jį sukurti?

Kas yra maksimalistinis interjero dizainas?

Maksimalistinis interjero dizainas yra didžiausias ir drąsiausias dizaino stilius. Maksimalistinis dizainas apima daugybę sluoksnių ryškių spalvų, raštų, tekstūrų ir reikšmingų daiktų. Maksimalizmas - tai jūsų asmeniniai pomėgiai ir mėgstamiausi meno kūriniai, baldai, lobiai, sieniniai laikrodžiai (puikių pasirinkimų rasite užėję į e. parduotuvę FORMADORE) ir dekoras. Dėl to kiekvienas maksimalistinio stiliaus namas tampa neįtikėtinai unikalus jį kūrusiam asmeniui!

Kai kas maksimalizmą vadina spalvingai kurtu chaosu. Nors pagrindinis maksimalistinio dizaino principas yra “daugiau yra daugiau”, tai ne tik daugiau ir daugiau daiktų, bet ir savo asmenybės bei mėgstamų daiktų įtraukimas į interjero dizainą. Triukas, kaip įvaldyti maksimalizmą, yra rasti aukso vidurį, šiek tiek susitelkus ir planuojant, kad dizainas būtų sudėtingas, bet ne per daug pribloškiantis.

Ką žmonės klaidingai supranta apie maksimalizmą?

Žinoma, maksimalizmas reiškia gausų dekorą. Tačiau tai nereiškia, kad šiuolaikiniai maksimalistai propaguoja perteklinį vartojimą. Dekoras turi išlaikyti vertę, rodyti gyvybės ir asmenybės ženklus.

Didžiausia klaida yra nuomonė, kad maksimalizmas reiškia įsigyti daug ar vienkartinių daiktų. Iš tikrųjų naujasis maksimalizmas propaguoja investicijas į nesenstančius baldus ir aksesuarus, kuriuos galėsite branginti amžinai. Savo namuose maksimalistai stengiasi gyventi apgalvotai, puošdamiesi vos keliais gerai pagamintais ir kruopščiai atrinktais daiktais - maksimalizmo akcentas atsiskleidžia drąsiais raštais ir tekstūrų sluoksniavimu.

1.png

Pagrindinės maksimalizmo temos

Skirtingai nuo griežto minimalizmo paprastumo, čia svarbiausia yra perteklius ir gausa. Maksimalistiniai namai turi kelti džiaugsmą ir laimę. Tačiau tai nėra perdėtas vartotojiškumas. Maksimalizmo gerbėjai dažnai kuruoja kambarį su perdirbtais ar paveldėtais daiktais, kurie saugo prisiminimus.

Raštai - pagalvokite apie gėlėtus tapetus, geometrines figūras ant plytelių, Art Deco stiliaus kreives ant baldų ar kilimų, dryžius ir daugybę kitų raštų.

Tekstūra - derinkite medines dailylentes, plyteles, tapetus ir dažus su skirtingomis tekstilės medžiagomis. Pavyzdžiui, svetainėje papuoškite vidurio amžiaus lakuoto medžio staliukus stikline vaza arba elegantišku moderniu šviestuvu.

Sluoksniavimas - tai maksimalistinio interjero dizaino įsikūnijimas. Derinkite raštus, tekstūras ir spalvas, kad suteiktumėte įdomumo. Vietoj vieno kilimo sluoksniuokite kelis. Ant židinio atbrailos ar knygų lentynos išdėliokite išraiškingus daiktus, kurie persipina su kitais elementais.

Ryškios spalvos - griebkite teptuką bei volelį ir pasilinksminkite! Žaiskite su drąsiais spalvų deriniais. Sukurkite ant sienų šaunias spalvotas formas (dabar madingos kreivės). Paįvairinkite virtuvę elektrinės mėlynos spalvos spintelėmis arba garstyčių geltonumo sienomis, o gal ir viena, ir kita.

Unikalūs kūriniai

Maksimalistiniuose interjeruose gausu daiktų, surinktų per daugelį metų arba parsivežtų iš kelionių. Čia galima rasti daugybę šeimos suvenyrų ir keistų aksesuarų, kurie dažnai būna unikalūs. Tokiuose interjeruose neturėtų stebinti įdomūs baldai ar veidrodžiai dekoratyviniuose, aukso spalvos rėmuose. Paukščių narveliai, kaukolės, retro stiliaus baldai ir panašūs daiktai suteikia vietai individualaus charakterio. Kuo ekscentriškiau, tuo geriau. Gali būti žibintų iš kriauklių, įvairiaspalvių gėlių kompozicijų ar egzotiškų paukščių figūrų.

Kontroliuokite netvarką

Galbūt apsidžiaugsite sužinoję, kad jūsų porcelianinių kačių kolekcija dabar yra prašmatnumo viršūnė. Tai nereiškia, kad ji negali atrodyti tvarkingai. Gerai pagalvokite, kaip galite pateikti daiktus, kad pasiektumėte maksimalų rezultatą. Didelė knygų lentyna ar lentynų rinkinys leis eksponuoti viską iki soties ir kartu suteiks tvarkos įspūdį.

Kaip į namus įnešti maksimalizmo?

Jei maksimalizmas jums naujiena, galite pradėti pamažu, pridėdami spalvų ant sienų arba sluoksniuodami raštus ir tekstūras. Knygų lentynos ar vitrinos pristatymas - puikus būdas kaupti brangius daiktus, kad erdvė neatrodytų pernelyg netvarkinga. O maišydami stilius ir laikotarpius galite sukurti unikalią erdvę, atspindinčią jūsų asmenybę.

Pateikiame 5 patarimus, kaip pradėti:

  • Spalvos: svarstykite tamsias ir drąsias sienų spalvas, pavyzdžiui, margaspalvę, ir pridėkite ryškių akcentų. Jais gali tapti sieniniai laikrodžiai. Tarkim, tokia prekė arba šis laikrodis.
  • Menas: jei turite nesuderinto dydžio meno kūrinių, eksponuokite juos kartu. Bet įsitikinkite, kad jų vietos yra tikslios, kad jie neatrodytų netvarkingai.
  • Knygos: pamirškite apie švarias linijas, kuriose nematyti jokių knygų. Pripildykite jomis lentynas, spinteles ar net padėkite jas ant stalo.
  • Patogumas: pamirškite griežtus vidurio amžiaus baldus. Rinkitės patogius, šviesius ir jaukius.
  • Laikotarpiai: derinkite modernųjį su antikvariniu ir vintažiniu, kad perteiktumėte savo eklektišką stilių.

Nėra teisingo ar neteisingo būdo, kaip dekoruoti namus. Tai neturi būti tobula. Nereikia išmanyti spalvų, audinių, aksesuarų ar meno kūrinių derinimo subtilybių. Tereikia asmenybės ir aistros. Tai - šiuolaikinio maksimalizmo paslaptis.

Reklama