PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Birželio 12 d. 14:00

Maišiagalos miestelio šventėje – iš kartos į kartą perduodamų tradicijų pristatymas

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


6478

Maišiagaloje vyko kasmet visų laukiama Maišiagalos miestelio šventė, kuri šiemet glaudžiai persipynė su šimtmečiais žmonių puoselėjamu bei branginamu tradiciniu paveldu – tradiciniais amatais.


Foto galerija:

i821al44089.jpg
i6fhje44096.jpg
ivsd5244095.jpg
ibdw6d44102.jpg
i7u63244086.jpg
i3apyk44087.jpg
i40wwn44088.jpg
i35p0044085.jpg

Šiais metais Maišiagalos miestelio šventės metu vyko ir Vilniaus rajono savivaldybės bei Korycino valsčiaus (Lenkija) kartu įgyvendinamo projekto „Kultūra ir gamta – turizmo skatinimas abipus sienos grindžiamas bendru paveldu ir bendradarbiavimu“ pristatymas.

Visi renginio dalyviai galėjo iš arčiau pažvelgti į taip žmonių puoselėjamas tradicijas, sudalyvauti Vilniaus krašto bei Korycino valsčiaus tradicinių amatų edukacinėse pamokėlėse, nemokamai išmokti pasigaminti odinę apyrankę, ekologišką muiliuką, nupinti tradicinę Vilniaus krašto verbą, daugiau sužinoti apie drožybos techniką, puodininkystės, audimo ir karpinių amatą ir kt. Šventės dalyviai taip pat galėjo paskanauti ir įsigyti žinomo Korycino sūrio, populiarių Vilniaus krašto Kaziuko meduolių bei sužinoti įvairių tradicinių skanėstų gaminimo subtilybes. Amatų kiemelio veikla buvo įgyvendinama pagal Projektą finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo INTERREG Lietuvos – Lenkijos programos (bendra projekto vertė – 910 964,48 eur), kurio pagrindinis tikslas – stiprinti abipus sienos tausojančio turizmo plėtrą naudojant Lietuvos – Lenkijos paveldą.

Maišiagalos miestelio šventė neapsiejo ir be artistinės dalies, kurios metu savo dainavimo ir šokio sugebėjimus demonstravo: Maišiagaloje veikiančio lopšelio-darželio auklėtiniai, Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijų mokiniai, Maišiagalos moterų vokalinis ansamblis „Mejszagolanki“, Jauniūnų filialo vokalinis ansamblis „Czerwone maki“, šokių ansamblis „Right Way dance“, „GREEN and GOLD“ ir autentišką Lietuvos ir Lenkijos folklorą dainuojantis kolektyvas „Folk Vibes“ bei tarptautinių konkursų laureatė Aušrinė Ulinskaitė.

Tradicijas bei kultūrą puoselėjančios šventės nepraleido ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, kuri buvo sužavėta renginio organizatorių puikiu ir atsidavusiu darbu bei dalyvių pasirodymais. „Sveikinu visus čia susirinkusius: renginio organizatorius, dalyvius, amatų atstovus ir svečius, atvykusius šiandien į Vilniaus krašto tradicijomis, kultūra, draugyste ir bendryste alsuojančią šventę. Dėkoju, kad sugebate sudominti žmones, demonstruoti ir dalintis su mumis savo žiniomis. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad kartu su partneriais iš Korycino valsčiaus sugebėjome pritraukti Europos Sąjungos lėšas bei įgyvendinti šį projektą. Džiaugiuosi, kad Maišiagala sugeba maksimaliai naudotis suteikiamomis galimybėmis“, – sveikinimo žodį tarė merė Marija Rekst. Merė taip pat dėkojo piligrimams, dalyvavusiems tris dienas trukusiame Vilniaus rajono piligriminiame žygyje pėsčiomis iš Turgelių į Maišiagalą.

Maišiagalos šventėje dalyvavusi ir šio miestelio gyventoja, Seimo narė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė nuoširdžiai sveikino visus atvykusius į miesto šventę. „Galime pasididžiuoti, kad gyvename čia, esame maišiagaliečiai, kad mūsų miestelis turėdamas gražią istorinę praeiti, turi gražią dabartį. Čia mes turime sudarytas puikias sąlygas gyventi, mokytis, dirbti, kurti, ilsėtis“, – malonių šventės akimirkų linkėdama kalbėjo Seimo narė.

Vilniaus raj. savivaldybės informacija