PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Birželio 24 d. 16:42

Magiškos Kupolinės: nuo viduramžių kovų iki baltiškojo roko

Šiauliai

Fot. Kristina Steponavičiūtė

Šiaulių „Aušros“ muziejusŠaltinis: Etaplius.LT


271188

Birželio 23 d. Žaliūkių malūnininko sodyboje Šiauliuose šurnuliavo burtais, dainomis ir senosiomis tradicijomis apipintos Kupolinės. Seniausioje vasarvidžio tradicijas išlaikiusioje šventėje susirinkusiųjų laukė potyriai su gyvosios istorijos klubu, viduramžių kovos, baltiškojo roko muzika, tradicijos ir kt. veiklos.

Į Kupolinių šventę atvyko gyvosios istorijos klubas „LEITGIRIS“, pristatęs senovės baltų karybą, senovines pramogas ir žaidimus, įvairius amatus ir buitį. Klubo nariai mokė vyti juostas, demonstravo baltų archeologinio kostiumo rekonstrukciją. Tad šventės dalyviai turėjo retą progą išvysti viduramžių kovas ir ginkluotę, pasimatuoti šarvus, pakilnoti kalaviją, kirvį, kuoką ar ietį. Gyvosios istorijos klubo veiklos įtraukė tiek vaikus, tiek suaugusiuosius, norinčius susipažinti, išbandyti senovines pramogas, amatus, žaidimus. Ypač daug dėmesio sulaukė atkurtos kovos, iliustravusios kovinę baltų dvasią.

Vakare skambėjo vilniečių grupės „FOLK TRIO“ muzika, nukėlusi į gilius ir jautrius mūsų senųjų dainų vandenis. Pirmą kartą Žaliūkių malūnininko sodyboje pasirodė ir baltiškojo roko grupė „ANDAJA“ iš Varėnos, užtikrinusi, kad Kupolinių naktis būtų pasitikta garsiai ir trankiai, aplink degant laužams.

Kupoliauti sodyboje kvietė vaikų folkloro grupės „ČIUTULIS“ ir „GASUŽIS“, o nuolatiniai šventės partneriai VU Šiaulių akademijos Botanikos sodo specialistai pasidalino savo patirtimi – juk jie geriausiai žino, ką ir kaip reikia auginti, rinkti, džiovinti, pinti ar vartoti.

Šventėje netrūko ir kitų tradicijų – vainikų pynimo, jų mėtymo ant kupolės, ugnies išnešimo iš trobos ir įkūrimo lauke, apeiginės duonos, tradicinių šokių, kūrybinių dirbtuvių.