M. Navickienė: prezidento kritika dėl vaiko paėmimo – populiarumo vaikymasis

20213000
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr. / Stop kadras / Etaplius.lt koliažas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Prezidento Gitano Nausėdos kritika vaiko teisių specialistams viešumoje išplitus vaiko paėmimo įrašui yra populiarumo vaikymasis, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Taip ji kalbėjo šalies vadovui pareiškus, jog institucijoms trūksta tikro rūpesčio vaiko interesais ir kad šioje sistemoje negali dirbti žmonės, „išsioperavę empatijos ir gailesčio silpnesniajam jausmą“.

„Oportunizmas. Nusivyliau šiaip komentaru, todėl, kad nepraleista proga tokio momentinio populiarumo socialiniuose tinkluose pasivaikyti vietoje to, kad būtų saugomas nekalto vaiko geriausias interesas“, – žurnalistams Seime antradienį sakė ministrė.

Pastarosiomis dienomis išplitus vaizdo įrašui su vaiko teisių specialistų bei policijos iš mamos paimamu vaiku, M. Navickienė sakė, jog jai, kaip ir bet kuriam žmogui, skauda matyti emocijas, kurias išgyvena vaikas, tačiau raginimai atlikti tyrimus, pasak jos – pavėluoti, nes jie jau yra pradėti.

„Tikrai kol kas negaliu įvardinti, ar negalėjome turėti kažkokio humaniškesnio būdo veikimo, ar ten tikrai mes negalėjome kažkokiu kitu principu vadovautis būtent tuo momentu. Bet supraskime visi aiškiai, kad tokios situacijos, jau kraštutinės situacijos, kai mamai besipriešinant turi būti vykdomas teismo sprendimas, turi būti vaikas perduotas tėčiui į kitą aplinką – na jos yra labai labai sudėtingos tiek policijos pareigūnams, tiek vaiko teisių gynėjams“, – kalbėjo ministrė.

Pasak jos, bus analizuojama, ar šiuo atveju negalėjo būti imtasi kitų veiksmų, tačiau pabrėžė, jog vaiko teisių gynėjai dirba „labai sunkų darbą ir tikrai labai sunkiom aplinkybėm“.

„Daugelis iš jų patiria net asmeninius grasinimus, filmavimus. Atsidavusiems žmonėms, kurie gina vaikų teises, yra labai sunku tokiom aplinkybėm dirbti. Todėl bent jau iš atsakingų politikos lyderių aš tikėčiausi ir vertinimo tų žmonių darbo, atsakomybės ir tikrai labai didelių ir sudėtingų iššūkių, kuriais jie turi užtikrinti tuos vaiko interesus“, – sakė M. Navickienė.

Vaiko teisių apsaugos tarnybos duomenimis, minėtas įvykis užfiksuotas rugsėjį, kai teismas skubiai įpareigojo mamą perduoti vaiką tėvui po teismo sprendimo, tačiau mamai nevykdant šio sprendimo, jį įgyvendinti patikėta vaiko teisių gynėjams.

Tarnyba teigia, kad šiuo metu vaikas yra saugioje aplinkoje, kartu su jam artimiausiais žmonėmis, vaikui ir šeimai yra teikiama visa reikalinga specialistų pagalba.

Tarnybos direktorė Ilma Skuodienė teigia, kad dėl šio atvejo šiuo metu vyksta vidinis tyrimas, aiškinamasi situacija, bendradarbiaujama su policijos pareigūnais bei vertinami darbuotojų veiksmai.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė pirmadienį taip pat pranešė dėl įrašo pradėjusi tyrimą.