M. Maldeikis sako, kad L. Kasčiūno kandidatūros į ministrus nebūtų palaikęs

photo_4598645
Lietuva
Laurynas Kasčiūnas, Matas Maldeikis. ELTA nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Skepsio dėl naujojo krašto apsaugos ministro Lauryno Kasčiūno esama ne tik „laisviečių“, bet ir konservatorių gretose – parlamentaras Matas Maldeikis pripažino, kad nebūtų rėmęs kolegos kandidatūros, jeigu dėl jos galutinį sprendimą priimtų Seimas. Anot politiko, nėra normalu, kai antidemokratines idėjas ginantys politikai atsiduria aukštuose postuose.

„Kai kurie dalykai man šiandien, po visos krašto apsaugos ministrų skyrimo epopėjos, leido pažvelgti ir į savo veiksmus ir tai, kur klydau anksčiau apie tai nekalbėdamas. Naujasis Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas nėra joks nacis, tačiau jo skyrimas yra žingsnelis arčiau tos valstybės, kuri būtų pražūtinga mūsų šaliai“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė M. Maldeikis.

„Man atrodytų normalu, jei politikai, kurie arba gina antidemokratines idėjas, arba jas skatina tarp eilučių, nesurastų darbo aukštuose postuose normaliose demokratijose. Tikiu, kad Lietuva gali ir turėtų būti tokia. Jei ministrai būtų skiriami Seime, Kasčiūno kandidatūros palaikyti nebūčiau galėjęs“, – teigė jis.

Politikas tikina savo poziciją šia tema turėjęs išreikšti anksčiau.

„Timothy Snyder ne kartą yra perspėjęs griežtai ginti demokratinius principus ir neįleisti nei kvapo fašizmo į valdžios institucijas. Todėl turėjau pasisakyti anksčiau“, – pripažino M. Maldeikis.

„Primenu, kad apklausos rodo, jog daugybė žmonių nenori gyventi kaimynystėje su negalią turinčiais asmenimis. Žiauru, bet mes neįgaliuosius nurašome visam gyvenimui, darbo jiems sunku rasti. O štai… kai žmogus jaunystėje buvo „tik“ labai aktyvus, atviras, aukšto rango neonacis, jis vėliau gali tapti net demokratinės šalies ministru. Ar nebūtų Lietuvoje gyventi geriau, jei būtų atvirkščiai?“ – retoriškai klausė Seimo konservatorių frakcijos narys.

Antradienį Seime prisiekė naujasis krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas. Pirmadienį jo kandidatūrą patvirtino prezidentas Gitanas Nausėda.

L. Kasčiūnas pareigose pakeis partijos kolegą Arvydą Anušauską. Visgi, L. Kasčiūno kandidatūra sulaukė nevienareikšmiškų vertinimų – mažieji koalicijos partneriai „laisviečiai“ atsiribojo nuo šios kandidatūros dėl išsiskiriančių partijos ir L. Kasčiūno pažiūrų žmogaus teisių klausimai. Be to, apie 20 nevyriausybinių organizacijų taip pat kreipėsi į prezidentą, prašant neskirti konservatoriaus naujuoju krašto apsaugos ministru.