PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Lapkričio 29 d. 10:59

M. Majauskui nesitraukiant iš BFK, konservatoriai planuoja atskirą balsavimą Seimo salėje

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


252458

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai nusprendus pašalinti Mykolą Majauską iš konservatorių gretų, politiko likimas Biudžeto ir finansų komitete (BFK) dar nėra nuspręstas. Nepaisant to, jog dar praėjusią savaitę partijos Prezidiumas pavedė frakcijai Seime deleguoti naują kandidatą į BFK pirmininko postą, pats M. Majauskas tvirtina, kad jo vadovaujamas BFK dirba itin efektyviai, todėl jis nemato „jokio dalykinio pagrindo trauktis“ iš pareigų.

Buvusio konservatoriaus laikysena dėl pirmininkavimo BFK apsunkina naujo pirmininko paskyrimo procedūras. Kaip numato Seimo statutas, pirmininką renka patys komiteto nariai, o vėliau kandidatūra tvirtinama Seimo salėje. Šiuo atveju, M. Majauskui nesitraukiant, o opozicijai reiškiant vis stipresnę paramą tolimesniam jo darbui komitete, konservatoriams teks imtis kitokių sprendimų.

„Seimo statute yra abstrakčiai paminėta tokia galimybė, kad pirmininko pakeitimas yra galimas kitais atvejais – paprastu Seimo narių daugumos atviru balsavimu, priimant atitinkamą Seimo nutarimą. Aš manau, kad frakcija naudosis ta galimybe, nes tos kitos galimybės – per nepasitikėjimą – jos šiai situacijai nebūtų logiškos ir tinkamos“, – Eltai kalbėjo konservatorių seniūnės pavaduotojas Jurgis Razma.

„Kadangi frakcija turi teisę deleguoti savo atstovus į komitetus, į jo narius ir į pirmininkus, logiška, kad frakcija turi turėti teisę ir atšaukti. Žinoma, per Seimo sprendimus, per nutarimus. Matyt, toks kelias būtų, o detalės priklausytų nuo to, kokius sprendimus frakcija priims – ar jis išliks frakcijos nariu, ar ne“, – nurodė jis.

Visgi, J. Razma nesiryžo prognozuoti, kaip toks balsavimas Seimo salėje galėtų baigtis, tačiau šiuo klausimu tikisi valdančiosios koalicijos susitelkimo.

„Aš nesitikiu, kad opozicinės frakcijos gerbtų mūsų frakcijos teisę deleguoti ir atšaukti tam tikrus narius į komitetus, bet tikiuosi, kad valdantieji čia vieningai balsuotų – nepriklausomai nuo kažkokių asmeninių simpatijų. Vis dėlto, yra tam tikra politinė logika – jeigu yra valdančioji koalicija, tai koalicijos partneriai turi palaikyti savo kolegų politinius sprendimus“, – aiškino Seimo vicepirmininkas.

Pirmadienį TS-LKD Priežiūros komitetas nutarė ne tik šalinti M. Majauską iš partijos, bet ir paragino konservatorius Seime apsispręsti ir dėl jo ateities frakcijoje.

Kaip Eltai teigė konservatorių seniūnė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, parlamentarai apsispręs dėl M. Majausko likimo konservatorių frakcijoje kitą savaitę. Visgi, akcentavo ji, tai nebūtinai reikš, kad tuo pačiu frakcija deleguos ir naują kandidatą į BFK postą vietoje M. Majausko. Anot jos, šis procesas gali kiek užtrukti. Pasiteiravus, ar kas nors jau pasiūlė savo kandidatūrą į BFK pirmininko kėdę, konservatorių seniūnė tvirtino dar nesulaukusi jokių kandidatūrų.

Tarp galimų kandidatų į užimti M. Majausko pareigas įvardijami Seimo nariai Andrius Vyšniauskas, Matas Maldeikis, Antanas Čepononis, Paulė Kuzmickienė, Mindaugas Lingė.