M. Majauskas: sąžiningas Konstitucijoje numatytų pareigų vykdymas neturėtų būti pagrindas šalinti iš pareigų

M. Majauskas: sąžiningas Konstitucijoje numatytų pareigų vykdymas neturėtų būti pagrindas šalinti iš pareigų
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas, reaguodamas į Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumo sprendimą kreiptis į TS-LKD frakciją Seime, kad būtų pakeistas BFK pirmininkas, tvirtina, kad sąžiningas Konstitucijoje numatytų pareigų vykdymas neturėtų būti pagrindu šalinti jį iš pareigų.

„Sąžiningas Konstitucijoje numatytų pareigų vykdymas neturėtų būti pagrindas šalinti iš pareigų. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas dirba sklandžiai, sėkmingai tvirtina biudžetą, vykdo parlamentinę kontrolę, vertina mokestinius projektus ir įgyvendina reformas“, – Eltai teigė M. Majauskas.
 
Parlamentaras aiškino, kad BFK net ir dirbdamas mažumoje sugeba apsvarstyti daugiau teisės aktų nei bet kuris kitas Seimo komitetas, o absoliučią daugumą sprendimų priimti bendru sutarimu. Todėl jis tikina nematąs dalykinio pagrindo trauktis iš užimamų pareigų.
 
„Atsižvelgdamas į komiteto veiklos rezultatus nematau dalykinio pagrindo trauktis. Seimo dauguma galės tą padaryti paprastu Seimo nutarimu“, – tvirtino jis.
 
ELTA primena, kad antradienį prieš priimdamas 2023 m. biudžeto projektą Seimas nusprendė, kad 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maitinimo įstaigoms bus pratęsta metams, o ne iki 2023 m. liepos kaip siūlė Vyriausybė. Su Ministrų Kabinetu nesuderintam sprendimui pritarė konservatoriai Mykolas Majauskas, Mindaugas Skirtulskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas ir devyni Laisvės frakcijos nariai – tarp jų ir ministrė Aušrinė Armonaitė.
 
Dėl to, kad Seimas nepriėmė Vyriausybės įstatymo projekto, G. Landsbergis ir antradienį neslėpė apmaudo. Politikas, kalbėdamas tiek apie partiečių, tiek apie koalicijos partnerių balsavimą, metaforiškai užsiminė, kad buvo „peržengtas Rubikonas“. Jis konstatavo, kad PVM balsavimu koalicijos partneriai sudavė smūgį vidiniam pasitikėjimui, todėl bus ieškoma sprendimų, kaip reikėtų bendradarbiauti toliau. „Klausimas nėra uždarytas“, pabrėžė jis.