M. Majauskas pranešė atsisakantis Seimo nario mandato

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Jūratė Skėrytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Buvęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas ketvirtadienį pranešė atsisakantis parlamentaro mandato.

„Atsisakau Seimo nario mandato ir grįžtu į privatų sektorių“, – pranešė jis savo „Facebook“ paskyroje.

„Išmokau valstybės valdymo reikalų, turėjau galimybę prisidėti prie svarbių Lietuvai darbų. Metas naujiems iššūkiams!“ – rašo jis.

M. Majauskas ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė per dešimt metų politikoje daug išmokęs ir sužinojęs, pačia politika tvirtino nenusivylęs, tačiau artimiausiu metu joje dalyvauti neplanuoja.

„Esu gavęs keletą pasiūlymų ir iš skirtingų politinių organizacijų, bet esu apsisprendęs grįžti į privatų sektorių. Niekur konkrečiai jokių sprendimų nesu priėmęs, sprendimas šiandien yra tik vienas – atsisakyti Seimo nario mandato“, – sakė jis.

Prašymą dėl Seimo nario įgaliojimų nutraukimo Vyriausiajai rinkimų komisijai M. Majauskas sakė planuojantis pateikti kitą savaitę.

„Tą padaryti neskubėsiu, susidėliosiu dokumentus. Manau, kad kitą savaitę kreipsiuosi į Vyriausiąją rinkimų komisiją su prašymu panaikinti mandatą. Tuomet matysime. Esu gavęs keletą pasiūlymų iš privataus sektoriaus“, – kalbėjo M. Majauskas.

Jis tvirtino Seimo kadencijos pabaigos nelaukiantis, nes dirbant Mišrioje Seimo narių grupėje „gana sudėtinga kurti pridėtinę vertę“.

„Ketverius metus dirbau Vyriausybėje, metus dirbau Vilniaus miesto savivaldybėje, šešerius metus dirbau Seime. Reikia turėti saiko“, – teigė politikas.

Į parlamentą M. Majauskas išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatų sąrašą. 

Jo vietą Seime turėtų užimti žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

TS-LKD frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė žurnalistams sakė, kad M. Majauskas apie savo apsisprendimą informavo ketvirtadienio rytą.

„Kadangi jo pasitraukimas sąlygoja naujo nario atėjimą į mūsų frakciją, jis pranešė, padėkojo už bendrą darbą, pasilinkėjome vieni kitiems sėkmės ir tiek žinių“, – sakė ji.

Seniūnė tvirtino, kad jai asmeniškai toks M. Majausko žingsnis nebuvo labai netikėtas. 

Kovo pradžioje M. Majauskas dalyvavo Vilniaus miesto mero rinkimuose, bet surinkęs 10,65 proc. balsų liko trečias.

Pernai gruodžio pradžioje politikas pašalintas iš TS-LKD, nes nevykdė partijos prezidiumo įpareigojimo ir su Vyriausybe nesuderino siūlymų dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų.

Netrukus po to M. Majauskas atsistatydino iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkų, pasitraukė iš TS-LKD frakcijos Seime.

Pastaruoju metu jis dirbo Mišrioje Seimo narių grupėje, priklausė Kultūros komitetui.