PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Spalio 14 d. 00:14

M. Lingė apie nuotaikas konservatorių rinkimų štabe: esame strateginėje ramybėje

Lietuva

Mindaugas Lingė. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


323643

Konservatorių rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė teigia, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) galutinių Seimo rinkimų duomenų laukia strateginėje ramybėje. Konservatorius viliasi, kad suskaičiavus didžiųjų miestų apylinkes, jo partija galės džiaugtis visai neprastais rezultatais.

„Galime apibūdinti nuotaiką, kad esame tokioje strateginėje kantrybėje. Turbūt ir 2020 metai, kada dar iki vidurnakčio nematėme tokio vaizdo, kokį matėme po vidurnakčio“, – žurnalistams prieš vidurnaktį treigė M. Lingė.

„Tai vis atnaujinamos VRK duomenų bazės rodo, kad su kiekvienu atnaujinimu Tėvynės sąjungos procentai kyla į viršų. Tai matome, kad ir toliau išliksime strateginėje kantrybėje, sulauksime didžiųjų miestų duomenų ir matome, kad tas vaizdas bus, ko gero, viską keičiantis“, – akcentavo politikas.

Konservatorių rinkiminio štabo vadovo teigimu, jeigu dabartinė tendencija išsilaikys, pasak jo, TS-LKD galės džiaugtis neblogais rezultatais.

„Su kiekvienu rimtesniu VRK atnaujinimu prisideda po procentą. Tai jeigu mes išlaikysime, kad ir šiuo metu yra suskaičiuota apie pusė rinkėjų balsų, tai jeigu tas kiekvieno šimto tūkstančio atnaujinimas pasipildytų po vieną procentą, kaip ta dinamika rodo, mes turbūt tikrai galėtume džiaugtis visai neprastais rezultatais“, – pabrėžė jis.

Tuo metu, vertindamas LSDP pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės sprendimą susitikti su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiais, M. Lingė atkreipė dėmesį, kad „valstiečių“ rinkimuose surinktas procentas mažėja.

„Matyt, kiekvieno teisė yra spręsti su kuo susitikti ir kada susitikti. Nors yra vakaras, bet mes kurį laiką sakome, kad gali tekti sakyti, kad dar ne vakaras yra. Stebint, kaip klostosi su kiekvienu atnaujinimu ir pačių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, tai suprantame, kad tas 7 su viršum procentų gali ilgai ir nesilaikyti“, – sakė M. Lingė.

„Tikrai nenorime būti kažkokie blogi pranašai, tačiau iš žaidimo gali atsirasti iškrentančių politinių partijų. Tai dar klausimas, kokiame sąstate ir apie ką susitikę turėtų kalbėtis šios partijos, kada dar tikrai yra tik pusė kelio nueita, o turėsime antrus turus“, – pabrėžė konservatorius.

Sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Išankstiniame balsavime dalyvavo 11,75 proc. piliečių, o rinkimų dieną balsavo 40,31 proc.

Suskaičiavus rezultatus iš 1263 apylinkių, daugiamandatėje apygardoje ir toliau lyderiauja socialdemokratai su 23,52 proc. rinkėjų palaikymo. Antros vietos neužleidžia „Nemuno aušra“. Šią politinę jėgą palaiko 17,81 proc. rinkėjų, skelbia VRK.

Dabartiniai valdantieji Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) sąraše rikiuojasi treti, jie turi 12,75 proc. balsų. Ketvirtoje vietoje – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 9,39 proc. palaikymo, o po jų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kol kas sulaukusi 8,38 proc. rinkėjų balsų.

5 proc. kartelę perkopė ir Lietuvos liberalų sąjūdis. Partijos sąrašą šiuo metu palaiko 6,08 proc. rinkėjų.

Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.