PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Rugsėjo 23 d. 11:41

M. K. Čiurlionio menų mokykla priims 44 Ukrainos vaikus mokytis muzikos

Palanga

Pexels.com nuotr.

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


319988

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla priims 44 vaikus ir dešimt mokytojų iš Charkivo Muzikos licėjaus, kad jie pirmą kartą galėtų susitikti ir muzikos mokytis „gyvose“ pamokose.

„Tie vaikai, kurie eina į penktą klasę, jie niekada nematė klasiokų gyvai, jie bendravo tik nuotoliu“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Seime sakė Charkivo Muzikos licėjaus direktorius Olehas Oriščenka.

Anot jo, licėjaus moksleiviai nuotoliu mokosi ne tik bendrojo lavinimo dalykų, bet ir muzikos, o tai yra labai sudėtinga.

„Jie nėra vieni“

Pasak O. Oriščenkos, nė viena švietimo įstaiga Charkive neveikia „gyvai“, keletas mokyklų įrengtos po žeme, metro stotyse, visos kitos priverstos pamokas vesti nuotoliu.

„Mes Charkive bandome prisitaikyti prie sąlygų, kurias turime, bandome net koncertus organizuoti“, – pasakojo Charkivo Muzikos licėjaus vadovas.

Jo teigimu, licėjaus auklėtiniams mokytis groti instrumentu namuose padeda dažniausiai šeimos nariai.

„Moksleiviams bus suteikta galimybė atvykti į Lietuvą ir beveik tris savaites čia praleisti ir tuo pačiu turėti galimybę tikrų pamokų, pasimokyti, turėti meistriškumo pamokas ir su mūsų Lietuvos mokytojais, taip pat koncertuoti, atgauti jėgas, kurios jiems labai pravers grįžus į namus“, – teigė vienas iš projekto iniciatorių Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis.

Anot jo, kasdien rusų raketų sprogimus ir apšaudymus patiriantys vaikai ne tik pailsės Lietuvoje, pasimokys, tačiau ir išsiveš jausmą, kad nėra vieni.

„Svarbiausia, kad jie žinotų, kad nėra vieni, kad turi draugų Lietuvoje“, – sakė parlamentaras.

„Reikės sukryžminti dvi sistemas“

Moksleiviai iš Ukrainos 18 dienų bus apgyvendinti Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Menų edukacijos centre Palangoje.

Šios mokyklos direktoriaus Dainiaus Numgaudžio teigimu, pirmą savaitę ukrainiečiai dirbs su savo mokytojais, o vėliau jų meistriškumą padės ugdyti ir dešimt Lietuvos mokytojų. Jie taip pat nuotoliniu būdu mokysis bendrojo lavinimo dalykų su Ukrainoje likusiais pedagogais.

„Reikės sukryžminti dvi sistemas todėl, kad, viena vertus, jie atvažiuoja dirbti pagal savo programas, bet tuo pačiu atvažiuoja į Lietuvą įgauti ir naujos patirties, galbūt šiek tiek kitokios patirties“, – sakė D. Numgaudis.

Anot jo, po rytinių bendrojo lavinimo pamokų vaikai iš Ukrainos popiet individualiai dirbs su savo instrumento mokytojais.

„Taip pat bus bandymai klijuoti ir pirmuosius duetus, tercetus, ansamblius galbūt. Dėl orkestro dar nesu labai didelis optimistas, žiūrėsime pagal situaciją. Norime įtraukti ir Palangos muzikos mokyklos moksleivius į šitą projektą“, – tvirtino M. K. Čiurlionio menų mokyklos vadovas.

„To projekto rėmuose dar atvažiuos dešimt vaikų iš Airijos, Britanijos, Vokietijos, Sakartvelo, ten taip pat vyks meistriškumo pamokos“, – pasakojo direktorius.

Pasak jo, trečią savaitę jau numatyti vaikų koncertai Menų edukacijos centre, Palangos kurhauze, Eduardo Balsio menų mokykloje Klaipėdoje.

Projektą parėmė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Europos jaunimo muzikos konkursų sąjunga, Palangos savivaldybė.

#MUZIKA#UKRAINIEČIAI#MOKYKLA