Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
(Motiejaus Dudniko asmeninio archyvo nuotr.)
Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt
Talentingasis akordeonininkas iš Šiaulių Motiejus Dudnikas toliau skina laurus tarptautiniuose konkursuose. Visai neseniai vaikinas grįžo iš Italijoje vykusio konkurso, laikomo akordeono meninio meistriškumo simboliu. Be to, kad Motiejus pelnė prizines vietas, jam dar teko išskirtinė proga apsilankyti akordeono gamykloje, kur jau prasidėjo jo naujojo asmeninio instrumento gamybos kelias.
Pabuvojo akordeono muzikos namuose
Rugsėjo 28–spalio 2 d. Motiejus su mokytoja ir mama viešėjo Italijoje, Castelfidardo mieste, esančiame Italijos Ankonos provincijoje. Šis miestas įvardijamas akordeono muzikos namais. Jame gausu akordeonų fabrikų: ten gaminami „Pigini“, „Scandalli“, „Bugarri“, „Dino Baffetti“ ir kitų pavadinimų akordeonai. Taip pat mieste kasmet vyksta didžiausi pasaulyje akordeono muzikos festivaliai, koncertai, konkursai.
Rugsėjo pabaigoje ten kaip tik buvo susibūrę daugiau nei 200 akordeonininkų iš 20 šalių, dalyvavusių prestižiniame 46-ajame tarptautiniame akordeonininkų konkurse „Pif Castelfidardo“. Jaunasis šiaulietis kartu su mokytoja Maryte Markevičiene buvo paruošę net tris programas trims skirtingoms kategorijoms: „Classical accordion“, „Virtuoso accordion“ ir „World accordion“. Keturiolikmetis Motiejus net dviejose iš jų laimėjo trečiąsias vietas, o trečiojoje kategorijoje užimta penktoji vieta.
„Ten buvo suvažiavę pasaulinio lygio muzikantai, iš Lietuvos buvo trys dalyviai. Kaip sakė Motiejaus mokytoja, tokio aukšto lygio konkurse ir penktoji vieta yra labai gerai. Be to, visose kategorijose jis varžėsi su vyresniais dalyviais, tad šoktelėjo labai aukštai“, – pasakoja mama ir džiugiai priduria, kad Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje besimokantis sūnus komisijos nario kanadiečio buvo pastebėtas ir pakviestas į festivalį Kanadoje 2023–2024 m.
img-1295.jpg
Išvydo, kaip „gims“ asmeninis akordeonas
Be puikių pasiekimų konkurse, Motiejaus širdis džiaugėsi dar ir tuo, kad pagaliau išvydo, jog pradėta ruoštis jo asmeninio akordeono gamybai. Kadangi jaunasis muzikantas iki šiol grojo ne moderniu, o senu ir net remontuotu instrumentu, dar geresniems pasirodymams jam reikalingas naujas akordeonas. Gegužę buvo pasirašyta Šiaulių Rotary klubo ir Šiaulių Rotary klubo „Saulė“ rėmimo sutartis, pagal kurią paskirta didžioji dalis sumos, reikaling naujam akordeonui įsigyti.
„Noriu dar kartą padėkoti Rotary klubams, kad skyrė finansavimą naujam akordeonui ir dabar jau turėjome galimybę išvysti, kaip jis „gimsta“ „Pigini“ akordeonų gamykloje“, – pasakoja Motiejaus mama Laura Dudnikienė.
Kaip juokiasi ji, sūnaus akordeonas dar toli gražu neprimena instrumento. Kol kas iš užsienio yra parsiųsta mediena, kuri džiūsta lentynose ir laukia tolimesnių gamybos etapų. Tai dar tik malkų krūva, kitaip tariant, lentynose sudėti mediniai pagaliukai. Procesas trunka ilgai, nes viskas gaminama rankomis, tarkime, priklijuojama detalė ir tuomet kelis mėnesius laukiama, kol ji išdžius. Nuosavą akordeoną Motiejus savo rankose galės laikyti, tikimasi, kitų metų pabaigoje.
cmykimg-1282.jpg
Lietuviams teko garbė pabendrauti ir su gamyklos valdytoja Francesca Pigini. Ji mielai papasakojo istoriją, kaip Castelfidardo miestas tapo akordeonų namais, pavedžiojo po cechus. Įspūdį Motiejui paliko tai, kad įvairiose cecho vietose stenduose galima išvysti žinomų muzikantų, grojančių su tos firmos akordeonais, veidus. Ten žvelgia ir Martynas Levickis, ir Tadas Motiečius, ir Jonas Vozbutas. O italei fabriko valdytojai nuostabą sukėlė tai, kad juos visus atpažino Motiejus ir pasigyrė, kad tai jo mokytojos mokiniai.
„Tuomet fabriko savininkė atsisuko į mokytoją Marytę Markevičienę ir suprato, lyg pas juos būtų nusileidęs Dievas“, – šypsosi L. Dudnikienė.
Tėvynėn iš konkurso grįžęs Motiejus daug poilsio neturės. Per artimiausias dvi savaites jo laukia dar keli konkursai Lenkijoje ir Estijoje.