M. Drobiazko sako nedalyvaujanti Rusijos propagandoje, neša „kultūros ir gėrio šviesą“

165698
Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Augustas Stankevičius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijoje gyvenanti ir Lietuvos pilietybę turinti ledo šokėja Margarita Drobiazko sako nedalyvaujanti Rusijos propagandoje, ji tikina skleidžianti „kultūros ir gėrio šviesą“.

Taip ji kalbėjo viešai išplatintame laiške, reaguodama į oficialų kvietimą dalyvauti Pilietybės reikalų komisijos posėdyje, kur ketinama spręsti dėl jos Lietuvos pilietybės panaikinimo.

„Tai, kas dabar vyksta tarp Rusijos ir Ukrainos, yra labai skaudu. Tragedija milijonams žmonių ir šeimų. Rusija yra mano tėvo tėvynė, Ukraina – mano motinos tėvynė. Visur yra giminių ir artimų žmonių, kurie kenčia ir kurių kančia kasdien pripildo mano širdį“, – tvirtino ledo šokėja.

„Nuoširdžiai tikiu, kad abiejose konflikto pusėse esantiems žmonėms reikia emocinės paramos, kad jie nenuslystų į gyvulišką neapykantą vienas kitam, nesvarbu, ar ji būtų pagrįsta, ar išprovokuota propagandos“, – kalbėjo ji.

Laišką su M. Drobiazko pozicija persiuntė ilgametė „Liepsnojančio ledo“ režisierė Rasa Micachienė.

Dėl išimties tvarka suteiktos Lietuvos pilietybės atėmimo iš ledo šokėjos M. Drobiazko vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė į prezidentą Gitaną Nausėdą kreipėsi liepos pabaigoje.

Prieš šalies vadovui priimant sprendimą rekomendaciją jam turės pateikti Pilietybės reikalų komisija, jai vadovauja vyriausiasis prezidento patarėjas teisės klausimais.

Migracijos departamentas nurodo, kad M. Drobiazko nesilaiko Lietuvai duotos priesaikos ir bendradarbiaudama su priešišku režimu diskredituoja šalies vardą.

Kaip vieną iš argumentų departamentas nurodo, kad M. Drobiazko palaiko glaudžius profesinius ir asmeninius ryšius su Tatiana Navka – Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona.

Vis dėlto pati M. Drobiazko sako Rusijos propagandoje nedalyvaujanti.

„Aš nedalyvauju „propagandiniame“ veiksme, kaip jį pavadino vienas asmuo. Kartu su savo vyru, ledo partneriu ir nesavanaudišku Lietuvos patriotu Povilu, nešam kultūros ir gėrio šviesą, kiek tik galim, aš ir jis“, – teigė šokėja.

„Esu kaltinama dėl viešai neišreikštos savo politinės pozicijos, bet ar pagal Lietuvos Konstituciją neturiu teisės neišreikšti savo pozicijos, jei negaliu, nenoriu ar nesu tam pasirengusi?“ – pridūrė ji.

G. Nausėda pernai M. Drobiazko ir P. Vanagą išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo.

„Atėmus iš manęs ir Povilo už tai gautus apdovanojimus ir net pasą, niekas neištrins mūsų nuopelnų iš Lietuvos istorijos ir neišplėš meilės iš žiūrovų širdžių“, – teigė šokėja.

M. Drobiazko Lietuvos pilietybę įgijo 1993 metais išimties tvarka už nuopelnus sporto srityje.