M. Drobiazko ir P. Vanagas neatvyks į Europos dailiojo čiuožimo čempionatą Kaune

220378
Kaunas
BNS/Fotobankas nuotr.
Jūratė Skėrytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Viena tituluočiausių Lietuvai atstovavusių šokėjų ant ledo porų Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko į Europos dailiojo čiuožimo čempionatą Kaune neatvyks, sako Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas Vytautas Jasutis.

P. Vanagas ir M. Drobiazko gyvena Rusijoje.

„Niekas negali paneigti mūsų geriausios visų laikų poros nuopelnų šiam sportui. Šiek tiek gaila, kad dabar jie negalės atvykti į čempionatą, kitomis aplinkybėmis tai turbūt būtų labai sveikintinas dalykas“, – penktadienį Seime sakė jis, pristatydamas pasirengimą sausį Lietuvoje vysiančiam čempionatui.

V. Jasutis nesiėmė vertinti prezidento Gitano Nausėdos apsisprendimo panaikinti Lietuvos pilietybę M. Drobiazko.

„Nesu nei teismas, juoba, moralinis teismas, federacija savo poziciją yra išsakiusi labai aiškiai, kad nėra jokių dviprasmybių Ukrainos klausimu, nėra jokių dviprasmybių vertinant mūsų praeities poros veiksmus. Gal man kažkiek baugu, kaip tai vyksta, bet tuo ir apsiribosiu, nes tai mano kaip žmogaus, ne kaip federacijos prezidento, nuomonė“, – sakė jis.

Atimti Lietuvos pilietybę iš M. Drobiazko ketvirtadienį rekomendavo Pilietybės reikalų komisija, argumentuodama jos viešai reiškiamu palaikymu karą Ukrainoje vykdančiam Kremliaus režimui.

Prezidentas G. Nausėda penktadienį tvirtino dekretą dėl Lietuvos pilietybės atėmimo pasirašysiantis artimiausiu metu.

Rusijos sportininkei Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta prieš 30 metų už nuopelnus Lietuvos sportui ir šalies vardo garsinimą. M. Drobiazko su savo vyru Povilu Vanagu yra atstovavusi Lietuvai įvairiuose čempionatuose.

Šiemet Seimas priėmė Pilietybės įstatymo pataisas, leidžiančias Lietuvos pilietybę atimti iš dvigubą pilietybę turinčio asmens, jeigu jis viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams.

Lietuvos institucijos teigia, kad M. Drobiazko palaiko glaudžius profesinius ir asmeninius ryšius su Tatjana Navka – Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona. ES ir JAV T. Navkai yra įvedę sankcijas.

M. Drobiazko šią savaitę išplatintame viešame laiške teigė Rusijos propagandoje nedalyvaujanti, o skleidžianti „kultūros ir gėrio šviesą“.