M.Drobiazko apskundė sprendimą iš jos atimti Lietuvos pilietybę

20210507_091221
Lietuva
M.Drobiazko. Eriko Ovčarenko, fotobanko nuotr.
Jurgita Andriejauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Margarita Drobiazko sekmadienį paskelbė apskundusi sprendimą, kuriuo iš jos atimta Lietuvos pilietybė.

Apie tai ledo čiuožėja paskelbė socialiniame tinkle. 

„Šiandien džiaugiuosi galėdama pasakyti, kad radau jėgų kovoti už tai, ką laikau teisinga ir svarbu. Pateikiau skundą dėl Lietuvos Prezidento dekreto, kuriuo iš manęs buvo atimta Lietuvos pilietybė. Mano skundas buvo priimtas Vilniaus apygardos administraciniame teisme“, – pranešė M. Drobiazko.

Ji paskelbė, kad teismas įpareigojo prezidento kanceliariją ne vėliau kaip iki spalio 30 d. pateikti visą susijusią medžiagą.

„Tikiu teisingumu ir sąžiningumu, kurį laikau savo pareiga ginti ne tik už save, bet ir už tuos Lietuvos piliečius, kurie, kaip ir aš, gali tapti nevertų politinių žaidimų aukomis“, – skelbė sportininkė.

Prezidentas rugsėjo viduryje paskelbė pasirašęs dekretą, kuriuo iš M. Drobiazko atėmė Lietuvos pilietybę. Tai padaryti rekomendavo Pilietybės reikalų komisija, argumentuodama jos viešai reiškiamu palaikymu karą Ukrainoje vykdančiam Kremliaus režimui.

Pati ledo šokėja šią savaitę išplatintame viešame laiške teigė Rusijos propagandoje nedalyvaujanti, o skleidžianti „kultūros ir gėrio šviesą“.

Rusijos sportininkei Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta prieš 30 metų už nuopelnus Lietuvos sportui ir šalies vardo garsinimą. M. Drobiazko su savo vyru Povilu Vanagu yra atstovavusi Lietuvai įvairiuose čempionatuose.

Šiemet Seimas priėmė Pilietybės įstatymo pataisas, leidžiančias Lietuvos pilietybę atimti iš dvigubą pilietybę turinčio asmens, jeigu jis viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams.

Lietuvos institucijos teigia, kad M. Drobiazko palaiko glaudžius profesinius ir asmeninius ryšius su Tatjana Navka – Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona. T. Navkai Europos Sąjunga ir JAV yra įvedusios sankcijas.