PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2017 m. Spalio 17 d. 16:29

M. Bilius: auginame pamainą dabartiniams Lietuvos parolimpiečiams

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


17328

Lietuvos sportininkai iš Europos neįgalaus jaunimo žaidynių Italijoje grįžo su septyniais medaliais. Šešis iš jų iškovojo lengvaatlečiai: auksą ir sidabrą pelnė Martynas Janulčikas, du sidabro apdovanojimus nuskynė Eivydė Vainauskaitė, po bronzos medalį pelnė Robertas Protasevičius ir Petras Krapikas. Dar vieną bronzos apdovanojimą mūsų šaliai iškovojo plaukikas Paulius Ašmontas.

Lietuvos trispalvės garbę Europos žaidynėse Italijoje iš viso gynė devyni sportininkai. Anot Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidento Mindaugo Biliaus, dėmesys jauniems sportininkams ir jų dalyvavimui tarptautinėse varžybose yra vienas iš prioritetų.

„Medaliai visada teikia džiaugsmo, tačiau mane, kaip LPOK vadovą, dar labiau džiugina tai, kad auginame pamainą dabartiniams mūsų šalies parolimpiečiams. Šios Europos žaidynės - tik pirmieji, bet labai svarbūs žingsniai didžiojo sporto link. Keturiems mūsų sportininkams šios žaidynės buvo pirmos tokio aukšto rango varžybos, atstovaujant Lietuvai tarptautinėje arenoje. Svarbu kuo anksčiau pajusti konkurencijos skonį, startinį jauduliuką. Taip yra klojami pamatai sėkmingai atletų ateičiai ir sportinei karjerai. Norime kuo sėkmingiau integruoti jaunimą į parolimpinės rinktinės gretas ir viliamės, kad jau 2020 metų Tokijo žaidynėse turėsime naujų veidų“, - Lietuvos jaunimo pasirodymą Italijoje apibendrino M. Bilius.

Anot LPOK generalinio sekretoriaus Pauliaus Kalvelio, jau nuo 2018 metų bus plečiama jaunųjų sportininkų skatinimo programa, kurioje dabar dalyvauja šeši Lietuvos atletai.

„Stengiamės jaunimui sukurti kuo geresnes sąlygas. Naujo LPOK partnerio „Euloto“ dėka turėsime galimybę išplėsti programą ir kitąmet paremti ne šešis, o jau dešimt sportininkų. Žinome, kad jauniems atletams parama yra itin svarbi, nes atletai dažnai dar nebūna spėję įrodyti savo sugebėjimų medaliais ir negali tikėtis finansavimo iš valstybės. Mūsų pareiga - jiems padėti“, - sakė P. Kalvelis.

Lietuvos jaunimo rinktinė Italijoje buvo pasidalinusi į dvi stovyklas: lengvaatlečiai varžėsi Savonoje, o plaukikai dėl apdovanojimų kovojo Genujoje. Šiuos miestus skiria apie 60 kilometrų.

„Delegacija į dvi dalis buvo padalinta dėl sporto centrų lokacijos. Tai tapo šiokiu tokiu iššūkiu, nes reikėjo pasirūpinti ir lengvaatlečių, ir plaukikų reikalais. Nemažai laiko atimdavo kelionės, o bendrai šių žaidynių organizaciją įvertinčiau teigiamai. Žinant, kad žaidynes organizavo niekada ir niekur neskubantys italai, viskas praėjo tikrai puikiai“, - įspūdžiais iš Europos jaunimo žaidynių dalijosi Lietuvos delegacijai Italijoje vadovavusi LPOK projektų vadovė Kamilė Sakalauskaitė.

Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse iš viso dalyvavo 600 sportininkų iš 26 valstybių.

ELTA