Mirė visuomeninis, politinis veikėjas Pranciškus Vitalistas Jokimaitis

Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Gruodžio 26 dieną netikėtai mirė Marijampolei nusipelnęs visuomeninis, politinis veikėjas Pranciškus Vitalistas Jokimaitis. Liūdną žinią paskelbė Marijampolės savivaldybė.

Pranciškus Vitalistas Jokimaitis gimė 1931 m. lapkričio 3 d. Šakių rajone. Pernai atšventęs garbingą 90 metų jubiliejų, visus stebino stipria savo sveikata, aktyvia visuomenine ir politine veikla, šviesiomis mintimis ir neblėstančiu entuziazmu bei geru humoro jausmu. Džiaugėsi gražia šeima: dviem sūnumis, trimis anūkais ir proanūke.

Didelę dalį savo gyvenimo Pranciškus Jokimaitis pašventė sodininkų veiklai. Buvo Tarpučių sodininkų bendrijos pirmininkas, Marijampolės bendrovės „Sodai“ ilgametis pirmininkas. 2013 apdovanotas Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliu už aktyvią visuomeninę veiklą ir nuopelnus Marijampolės sodininkams.

Reikšminga gyvenimo dalis prabėgo Kapsuko Specialiame konstravimo biure, kuriame Pranciškus dirbo Standartizacijos ir metrologijos skyriaus vedėju. 

ranciškus Jokimaitis buvo aktyvus politinis veikėjas, matęs ne vieną istorinį lūžį, partijos virsmą, ir visada išliko ištikimas kairiosioms vertybėms, mylėjo ir gerbė visus žmones ir visada buvo už idėjas, už teisingumą ir padorumą. Priklausė Lietuvos demokratinei darbo partijai, buvo jos Marijampolės tarybos pirmininkas. 1997–2000 m. Marijampolės miesto savivaldybės tarybos narys. Nuo 2001 m. Lietuvos socialdemokratų partijos Marijampolės skyriaus narys, skyriaus atsakingasis sekretorius.