Lygumiečius ir svečius vėl subūrė tradicinis „Sambaris“

Lygumiečius ir svečius vėl subūrė tradicinis „Sambaris“
Pakruojis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pakruojo rajono savivaldybės inf.

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį jau tradiciškai šventinės nuotaikos ir įvairios pramogos persikelia į Lygumus – čia minimi Porciunkulės atlaidai ir miestelio šventė „Sambaris“. Šiemet šventės organizatoriai – Lygumų seniūnija (seniūnė Iveta Ovsiukienė) ir didelis būrys partnerių – Lygumų laisvalaikio klubas, vietos bendruomenės ir kultūros skyrius pasistengė, kad šventė sužibtų naujomis spalvomis.

Kad naujovių netrūko liudija turtinga šventės programa – pasirodė Pakruojo kultūros centro mėgėjų teatro „Dramkė“ (rež. Romanas Dudnikas) artistai, miestelio gatvėmis žygiavo ir į šventę kvietė Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro orkestras „Sklepučini“, o galiausiai visi šventės akcentai perkelti į miestelio širdį – centrą.

Susirinkusius sveikino seniūnė I. Ovsiukienė, į šventę atvyko LR Seimo narys Antanas Matulas, rajono tarybos narė Erika Kižienė, organizatoriams dėkojo Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė. Po sveikinimų netrūko padėkų šventės rėmėjams, kurių priskaičiuota ne viena dešimtis, seniūnija skubėjo padėkoti ir gražiausių sodybų savininkams, kitiems grožio kūrėjams ir pagalbininkams, kurie per metus svariai prisideda prie visos seniūnijos gerovės.

Be Pakruojo kultūros centro Lygumų skyriaus vadovo Sigito Kivilio dainų, didžiojoje scenoje pasirodė ir žinomas atlikėjas Rytis Cicinas, vėliau dainas kartu su publika traukė grupė „Karaliai“. Susirinkus rekordiniam žiūrovų skaičiui nuobodžiauti nebuvo kada ir dėl kitų pramogų – vieni skubėjo ragauti Lygumų bendruomenės ir Pakruojo samariečių ant laužų paruoštų patiekalų, kiti galėjo sudalyvauti smagiose sportinėse varžytuvėse, įvairiose edukacijose.

Sekmadienį šventė pratęsta Lygumų Švč. Trejybės bažnyčioje – vietos klebono Vytauto Žvirzdino kvietimu, Šv. Mišias aukojo atvykę Brolis Benediktas ir Brolis Astijus, koncertavo dainininkė Judita Leitaitė ir Šiluvos bazilikos choras.