„LTG Link“ traukiniai nuo gruodžio 27 dienos į Rygą kursuos kasdien

6e8adfd591b443ae686acd8c451793fe71baab6e
Lietuva
Žygimanto Gedvilos, Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ gavo Europos Sąjungos geležinkelių agentūros saugos sertifikatą veiklai Latvijoje, leidžiantis vežti keleivius kaimyninėje šalyje.

Jau nuo gruodžio 27 dienos tiesioginiai traukiniai į Rygą kursuos kasdien – bendrovė iš Vilniaus kvies išvykti rytais, o iš Rygos – kiekvienos dienos popietėmis, penktadienį pranešė įmonė. Kelionė truks kiek daugiau nei 4 val. – panašiai, kaip ir automobiliu.

„Sertifikatas oficialiai patvirtina, kad „LTG Link“ yra pasiruošusi organizuoti tarptautinę jungtį tarp Lietuvos ir Latvijos, bendrovės komanda turi reikiamas traukinių operavimo ir jų priežiūros kompetencijas Latvijos geležinkelių infrastruktūroje“, – rašoma pranešime. 

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, jog tai yra vienas svarbiausių metų projektų jam asmeniškai geležinkelių transporto srityje. 

„Tai reiškia, kad nebelieka jokių kliūčių Vilnius–Ryga maršrutui ir nuo gruodžio 27 dienos keleiviai galės pasiekti Latvijos sostinę tiesioginiu maršrutu iš Vilniaus! Lietuvoje į šį maršrutą bus galima taip pat prisijungti įsėdus Kaišiadoryse, Šiauliuose ir Joniškyje, Latvijoje – Jelgavoje“, – feisbuke rašė ministras. 

„LTG Link“ laikinasis vadovas Gediminas Šečkus sako, kad įmonė konsultavosi ir derino techninius bei operacinius aspektus su „Latvijos geležinkeliais“. 

„Dar anksčiau pasirašėme susitarimą su Latvijos infrastruktūros valdytoju dėl šios šalies infrastruktūros naudojimo, o šiandien, gavę (...) sertifikatą, planuojame pirmąjį bandomąjį važiavimą Latvijoje“, – teigė G. Šečkus

Traukiniai iš Vilniaus išvyks kasdien ankstyvais rytais, o iš Rygos – vėlyvomis popietėmis: iš Vilniaus jis išvyks 6 val. 30 min., iš Kaišiadorių – 7 val. 14 min., iš Šiaulių – 8 val. 51 min., iš Joniškio – 9 val. 30 min. Į Jelgavą jis atvyks 10 val. 06 min., o į Rygos centrinę stotį – 10 val. 43 min.

Iš Rygos į Vilnių traukinys kasdien išvyks 15 val. 28 min., iš Jelgavos – 16 val. 08 min. ir Šiaulius pasieks 17 val. 21 min, o Vilnių – 19 val. 51 min.  

Bendrovė šiuo metu atlieka paruošiamuosius darbus ir jau pirmadienį praneš visą kelionių informaciją bei pradės bilietų prekybą. 

Dėl šio maršruto sutarė trijų Baltijos šalių transporto ministrai ir premjerai.