Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
G. Paluckas / ELTA
Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA
„Konsultacijos yra dvišalių pokalbių stadijoje. Yra numatytas grafikas, šiandieną susitinkame su demokratais ir „valstiečiais“, rytoj – su liberalais ir „Nemuno aušra“, – antradienį žurnalistams Seime teigė G. Paluckas.
„Pokalbiai yra visą apimantys. Pirmiausia – dėl programinių nuostatų, tada bus aptarinėjamas politinis apetitas pozicijoms, kas galėtų kokius darbus atlikti. Bus aptariamas visas paveikslas“, – akcentavo jis.
Savo ruožtu pati Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen anksčiau žurnalistams Seime teigė pokalbio su socialdemokratais neplanuojanti.
Visgi, politikas pabrėžia, kad ne visos partijos, su kuriomis susitinka socialdemokratai, bus pakviestos kartu dirbti valdančiojoje koalicijoje.
„Pati koalicinė sutartis yra ruošiama socialdemokratų rinkimų programos pagrindu ir ten mes kalbame apie bendruosius principus, kurių, be abejo, turėtų laikytis bet kokie, ruošiantys bendradarbiauti, partneriai. Svarbiausia tai yra mūsų viešojo politinio gyvenimo sritys – viešųjų paslaugų teikimas, finansavimo tvarumas, gynybos finansavimas, parama Ukrainai“, – kalbėjo G. Paluckas
„Šiuo atveju yra labai svarbu ne tik iš ko suformuosime koaliciją, bet ir kaip viena ar kita partija ar frakcija, likusi opozicijoje, reaguos į vieną ar kitą pasiūlymą. Kai kurie reikalauja plataus politinio sutarimo ir palaikymo. Tai būtų mokesčių korekcijos, gynybos finansavimas. Į koalicijos formavimo procesą bus pakviesti tikrai ne visi, bet svarbu tų frakcijų požiūris į svarbiausius šalies klausimus“, – pridūrė jis, pabrėždamas, kad konservatoriai pokalbiui kviečiami nebus.
Koalicinės sutarties „paruoštukas“ bus jau šeštadienį
G. Palucko teigimu, pirminis koalicinės sutarties variantas bus aptartas jau šeštadienį vyksiančioje partijos taryboje. Pasak jo, iki šios dienos tikimasi sutarti dėl bazinio ministerijų ir Seimo komitetų pasidalinimo.
„Terminai yra mūsų pačių nustatyti. Šeštadienį mes turėsime partijos tarybą, turime atsinešti koalicinės sutarties tam tikrą paruoštuką“, – kalbėjo politikas.
„Tai būtų bazinis ministerijų pasidalinimas, pozicijų Seime pasidalinimas be personalijų“, – pridūrė jis.
Sieks „sutaikyti“ LVŽS ir demokratų lyderius
Praėjus kiek daugiau nei savaitei po rinkimų, pergalę pasiekusi LSDP tęsia diskusijas dėl galimos valdančiosios koalicijos su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).
Antradienį Seime turėtų susitikti minėtų politinių jėgų atstovai. Tiesa, socialdemokratai su „Vardan Lietuvos“ ir „valstiečiais“ susitiks atskirai.
Visgi, ar pavyks suburti koaliciją kartu su „Vardan Lietuvos“ ir LVŽS – neaišku. Buvę bendražygiai – demokratų pirmininkas Saulius Skvernelis bei „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis – dar iki rinkimų viešai vaidijosi ir neslėpė tarpusavio nesutarimų. Savo ruožtu prajėusią savaitę „Vardan Lietuvos“ valdyba iškėlė tam tikrus lūkesčius būsimiems koalicijos partneriams, kurių, anot partijos pirmininko, LVŽS neatitinka.
Savo ruožtu G. Paluckas sako, jog patyrę politikai asmeniškumus turėtų „padėti į stalčių“.
„Tai yra mūsų pareiga pamėginti, jeigu pavyks – pavyks, jeigu nepavyks – nepavyks. Mes žiūrime pozityviai, pirmiausia – dėl programinių nuostatų persidengiamumo. Asmeniškumus patyrę politikai turėtų įveikti arba bent jau laikinai padėti į stalčių“, – kalbėjo socialdemokratas.
„Kol kas esame sutarę dėl dvišalių susitikimų, jeigu reikės trišalio – per savaitgalį suorganizuosime“, – dėstė jis.
LSDP su šiomis partijomis yra pradėję derybas dėl būsimos koalicijos formavimo. Konsultuotis politinių jėgų lyderiai sutarė dar rinkimų naktį. Tiesa, praėjusią savaitę LSDP prezidiumas nutarė inicijuoti konsultacijas ir su Liberalų sąjūdžiu bei „Nemuno aušra“.
Naujajame Seime LSDP iškovojo 52 mandatus, „Vardan Lietuvos“ – 14, LVŽS – 8 vietas parlamente. Tuo metu „Nemuno aušra“ turės 20 atstovų Seime, liberalai – 12.