Sportas2018 m. Vasario 18 d. 09:15

LRF taurės finale kovos „Dragūnas“ ir „Granitas-Karys“

29405

Alytuje vykstančiose Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės finalo ketverto varžybų lemiamose rungtynėse susitiks Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno „Granitas-Karys“.

Klaipėdiečiai pusfinalyje šeštadienį 27:26 (13:12) įveikė Vilniaus „Šviesos“ rankininkus.

Be traumuotų Luko Juškėno ir Luko Simėno žaidę klaipėdiečiai rungtynes pradėjo užtikrintai ir didžiąją pirmojo kėlinio dalį jie buvo priekyje. 22-ąją rungtynių minutę „Dragūno“ persvara siekė penkis įvarčius (12:7), tačiau per likusį laiką Lietuvos čempionai pelnė tik vieną įvartį ir prieš ilgąją pertrauką turėjo minimalų pranašumą (13:12).

Antrajame kėlinyje vyko tikras abiejų ekipų nervų karas. 40-ąją susitikimo minutę nervinės įtampos neatlaikė vienas „Šviesos“ lyderių Tomas Bernatavičius ir itin šiurkščiai sustabdė greitą „Dragūno“ ataką. Žaidėjui buvo parodyta mėlyna kortelė, o jo ekipa įkrito į duobę. „Dragūnas“ nutolo 22:16, bet Vilniaus klubas nepalūžo ir pačioje rungtynių pabaigoje išlygino rezultatą (26:26). Paskutinės klaipėdiečių atakos didvyriu tapo Žanas Gabrielius Virbauskas, kuris paskutinėmis sekundėmis pasiuntė kamuolį į vartus ir išplėšė savo klubui pergalę 27:26.

„Dragūnui“ Laurynas Palevičius ir Lukas Vanagas pelnė po 7 įvarčius, Žanas Gabrielius Virbauskas - 6, Karolis Bliuvas, Gintaras Cibulskis ir Laurynas Simonavičius - po 2.

Vilniaus ekipoje Valdas Drabavičius pasižymėjo 8 kartus, Tomas Bernatavičius - 6, Karolis Antanavičius - 5, Artūras Švilpa, Dovydas Jurašius ir Laurynas Pacevičius - po 2.

Kitame pusfinalyje Kauno „Granitas-Karys“ 28:26 įveikė finalo ketverto turnyro šeimininkus Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkus.

Visas pirmasis rungtynių kėlinys klostėsi įvartis į įvartį ir tik pačioje pirmosios dalies pabaigoje kauniečiams pavyko įgyti trapų dviejų įvarčių pranašumą (13:11). Gausiai savų sirgalių palaikoma Alytaus komanda antrojo kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį (20:18), tačiau Vaido Drevinsko ir Mindaugo Urbono tikslūs metimai vėl grąžino iniciatyva kauniečiams. „Granitas-Karys“ drausmingai sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę rezultatu 28:26.

Kauno komandai Mindaugas Urbonas pelnė 7 įvarčius, Modestas Štarolis - 5, Vaidas Drevinskas ir Mindaugas Barzdenis - po 4, Paulius Šarkauskas ir Karolis Grigas - po 3.

Alytaus ekipoje Žygimantas Micevičius pasižymėjo 8 kartus, Gintautas Adamkevičius ir Rokas Lastauskas - po 5, Aurelijus Sabonis ir Remigijus Čepulis - po 3.

LRF taurės finalas vyksta sekmadienį 15.30 val.