Lovos: 5 dažniausios pasirinkimo klaidos

Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Lovos – bene svarbiausi baldai miegamajame. Tinkamai pasirinktos lovos tampa ne tik išskirtiniu, bet kokio stiliaus miegamojo akcentu, tačiau taip pat leidžia kokybiškai pailsėti ir puikiai išsimiegoti. Lovų pasirinkimas rinkoje – itin platus, tad nenuostabu, kad, ieškant individualius poreikius atitinkančių miegamojo baldų, kartais nepavyksta išvengti klaidų. NMF HOME specialistai įvardija 5 dažniausiai pasitaikančias klaidas renkantis lovas bei pataria, kaip jų išvengti.

1. Įsigyjamos pigios, prastos kokybės miegamojo lovos

Viena neretai pasitaikančių pasirinkimo klaidų – įsigyjamos pigios, prastos kokybės miegamojo lovos. Savaime suprantama, planuojamas biudžetas yra labai svarbus įsigyjant bet kokią prekę, tačiau nereikėtų susižavėti pigiomis, prastos kokybės miegamojo lovomis.

Perkant miegamojo lovą, nebūtina skirti dėmesio tik brangiausiems gaminiams: skirtingi gamintojai siūlo įsigyti lovų ir visiems prieinamomis kainomis. Rinkitės kokybiškas, rinkoje gerai žinomo gamintojo lovas – taip būsite tikri, kad įsigijote baldus, kurie tarnaus ne vienerius metus bei kartu padės sutaupyti pinigų ilgalaikėje perspektyvoje.

2. Pasirenkamos netinkamo dydžio dvigulės lovos ar kitokios lovos

Įsigyjamos netinkamo dydžio dvigulės lovos – tai dar viena gana dažnai pasitaikanti klaida. Neretai žmonės perka lovas prieš tai neišmatavę savo miegamojo ar, susigundę tuo metu siūlomomis akcijomis, nusiperka baldą neapgalvotai, neva jį kaip nors pritaikys savo miegamajame.

Prieš perkant bet kokią lovą, rekomenduojama iš anksto apgalvoti optimalų jos dydį. Priešingu atveju, per maža lova ,,prapuls“ erdviame miegamajame, o per didelė – paprasčiausiai netilps kambaryje arba sukels judėjimo nepatogumų.

3. Sofos lovos nedera prie viso miegamojo interjero

Dažnas, pamatęs reklamą internete ar užsukęs į baldų parduotuvę ieškoti interjero dalių savo miegamajam, yra pasakęs: ,,kokia graži lova, ji, turbūt, labai tiktų mano miegamajam“. Tačiau realybė yra kiek kitokia ir, jei ekspozicijoje esanti lova atrodo išties patraukliai, tai nereiškia, kad ji puikiai atrodys ir Jūsų miegamojo interjere.

Rinkdamiesi lovos dizainą, atminkite keletą svarbių taisyklių. Ieškodami tinkamos sofos lovos ar kitos lovos savo miegamajam, atkreipkite dėmesį į kambaryje vyraujantį interjero stilių. Visi Jūsų pasirinkti baldai, tarp jų ir lovos, miegamajame turi derėti vienas prie kito ir skoningai įsilieti į bendrą interjero visumą.

Niekada neprašausite pro šalį pasirinkę subtilaus, minimalistinio dizaino, natūralių spalvų – smėlinės, melsvos, samaninės ir kt. – lovas, pavyzdžiui, NMF HOME lovą su čiužiniu TARA ar lovą su čiužiniu SUNNY. Tokias lovas nesudėtinga pritaikyti bet kokio stiliaus miegamuosiuose.

4. Pasirenkamas netinkamas lovos ilgis ir plotis

Rinkdamiesi lovas, žmonės, dėl žinių stokos ar kitų priežasčių, įsigyja netinkamo ilgio ir pločio miegamojo baldus. Viso to pasekmė – patiriamas diskomfortas miego metu.
Kad taip nenutiktų, atkreipkite dėmesį į keletą reikšmingų aspektų. Lovos ilgį rinkitės atsižvelgdami į savo ūgį: prie savo ūgio pridėkite 15–20 cm ir suapvalinkite gautą skaičių 5–10 cm tikslumu: taip žinosite, kokio ilgio lova Jums tinkamiausia. Lovos plotį pasirinkite skirdami dėmesį savo asmeniniams poreikiams bei kūno sudėjimui. Mažesnio, smulkesnio sudėjimo žmonės gali jaustis patogiai siauresnėse lovose, o štai plačiapečių žmonių komfortiškam miegui užtikrinti gali prireikti platesnių lovų, pavyzdžiui, 160x200 cm.

5. Lovos pasirenkamos remiantis tik asmeninėmis žiniomis

Jei esate interjero dizaineris, tikriausiai, Jums nei nekyla abejonių, kokia lova idealiausiai tiks Jūsų miegamajam. Tačiau ne visiems yra lengva išsirinkti tinkamą baldą savo kambariui. Vis tik žmonės neretai nedrįsta pasikonsultuoti su baldų pardavėjais ar gamintojais, nes mano, kad jų pagrindinis tikslas – tik parduoti prekę. Tačiau tai – netiesa.

Jei tik turite menkiausių abejonių, ar Jūsų pasirinkta lova derės miegamajame, visuomet pasikonsultuokite su baldo pardavėju ar gamintoju. NMF HOME, Lietuvoje gaminanti bei parduodanti aukštos kokybės lovas, čiužinius bei kitas interjero detales, savo klientus nuolat konsultuoja rūpimais klausimais. Susisiekite, ir įmonėje dirbantys ilgametę patirtį sukaupę specialistai padės atrasti tinkamiausią lovą Jūsų miegamajam. 

Reklama