Sportas2019 m. Gruodžio 21 d. 19:26

LKL: Vilniaus „Ryto“ puolimo mašina palaužė „Sintek-Dzūkiją“

111314

Vienintelėse šeštadienio „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse Vilniaus „Ryto“ krepšininkai 98:85 (29:22, 26:20, 14:22, 28:21) nugalėjo ir apgynė savo namų tvirtovę nuo Alytaus „Sintek-Dzūkijos“ (4-11) krepšininkų bei vietinėse pirmenybėse įsirašė 10-ąjį laimėjimą.

Rungtynes tritaškių lietumi pradėjo vilniečių atakų organizatorius Dovis Bičkauskis, per pirmą kėlinį pataikęs net tris tolimus metimus. „Ryto“ gretose nuo suolo sėkmingai kilo kiekvienas krepšininkas, o po dviejų netikėtų jaunojo Karolio Giedraičio tritaškių šeimininkai antrojo kėlinio viduryje pirmavo 16 taškų (45:29).

Tiesa, karingieji dzūkai niekur nesitraukė – po ilgosios pertraukos suaktyvino gynybą, o patys efektyviai puolė. Amerikiečių trio ir Luko Kvedaravičiaus vedama „Sintek-Dzūkija“ jau trečiajame kėlinyje priartėjo prie labai pavojingo atstumo (62:66), o lemiamame ketvirtyje rezultatas netgi tapo lygus (73:73).

Visgi po Dainiaus Adomaičio paprašytos minutės pertraukėlės sostinės krepšininkai išėjo su nusiteikimu, kurį demonstravo pirmoje mačo dalyje. Dar vieną tritaškių fiestą surengę Eimantas Bendžius ir Paco Cruzas pataikė po du tolimus metimus, „Rytas“ spurtavo net 20:5 ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Vienas pagrindinių vilniečių raktų į pergalę ir vėl buvo toliašaudė artilerija. „Ryto“ krepšininkai pataikė net 15 tritaškių iš 31 (48%).

Itin universalų pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Eimantas Bendžius, flirtavęs su trigubu dubliu – 18 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

Sėkmingai į žaidimą įsiliejo ir jaunieji „Ryto“ sistemos nariai – Karolis Giedraitis pataikė tris tritaškius ir pelnė 11 taškų, o Ąžuolas Tubelis pridėjo 8.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 18 (5/9 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd., 27 naud. bal.), Paco Cruzas 17 (4 rez. perd.), Arnas Butkevičius (18 naud. bal.), Dovis Bičkauskis ir Karolis Giedraitis po 9, Ąžuolas Tubelis 8.

„Sintek-Dzūkija“: Chauncey Collinsas 19 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 27 naud. bal.), Gabe'as Devoe 18, Lukas Kvedaravičius po 17, Adrianas Bowie 13.