Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS / Fotobankas nuotr.
Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA
Teisme antradienį liudijęs Nerijus Čereška pasakojo, kad 2001 m. rugsėjį jis su draugu leido laiką Kaune, stadione, prie mokyklos. Anot liudytojo, jo draugas stadione važinėjosi motoroleriu. Būtent tada, pasak N. Čereškos, prie jų priėjo du vyrai, galimai V. Savickis ir R. Zamolskis.
„Mačiau, kad stadione buvo du žmonės, galimai V. Savickis ir R. Zamolskis. (...) Vienas iš jų, tariamai, V. Savickis priėjo prie manęs, pradėjo kalbinti, klausinėjo, koks čia motoroleris, ką veikiame, kiek mums metų. Būdamas pakankamai jaunas, tai yra 11-10 metų amžiaus, neįtariau, kad tai gali būti kažkas nukreipta prieš mane.
Diskutavom įvairiomis temomis. Pamačiau, kad aplink renkasi žmonės“, – dėstė N. Čereška.
Liudytojas tvirtino, kad prie V. Savickio ir R. Zamolskio priėjo du policijos pareigūnai. Anot N. Čereškos, vienas jų paprašė vyrų pateikti dokumentus. Tada esą V. Savickis pradėjo šaudyti į pareigūnus.
„Priėjo du policijos pareigūnai, liepė man eiti į šalį. Mačiau, kad V. Savickio jie paprašė dokumentų. Jis sakė „tuoj, paieškosiu“. Tada sakė „ai va, radau“ ir iš kišenės ištraukė ginklą, pradėjo šaudyti į pareigūnus. Po to pamačiau, kad pareigūnai buvo pašauti, gulėjo ant žemės“, – kalbėjo liudytojas.
N. Čereška teigė, kad į pareigūnus buvo paleisti bent trys šūviai. Anot jo, į policininkus šaudyta iš vieno metro atstumo.
Kitas liudytojas Gytis Gaska, prisiminęs 2001 m. rugsėjo įvykius Kaune, pasakojo tada su draugais stadione žaidęs futbolą. Anot vyro, jis matė R. Zamolskį ir kitą asmenį priėjusius prie vaikų. Anot G. Gaskos, šiuo pokalbiu susidomėjo pro šalį ėję policijos pareigūnai.
„Pro šoną ėjo du pareigūnai. Jie pasiteiravo, kas vyksta. Tada įvyko susišaudymas. R. Zamolskis su savo kolega pasislėpė prie medžių, pareigūnai pasitraukė giliau į stadioną ir tada įvyko susišaudymas. (...) Kurie pirmi (pradėjo šaudyti – ELTA), negaliu pasakyti. Pareigūnai parkrito, R. Zamolskis su draugu tada pabėgo per Partizanų gatvę“, – pasakojo liudytojas.
Jis patikslino, kad susišaudymas prasidėjo jau tada, kai pareigūnai priėjo prie R. Zamolskio ir kito vyro.
G. Gaska sakė girdėjęs bent penkis šūvius. Liudytojo teigimu, šūviai buvo paleisti iš pistoleto.
Liudytojas prisiminė, kad pamatęs susišaudymą ir sužeistus pareigūnus, jis su draugu iškvietė greitąją medicinos pagalbą.
„Su draugu pribėgome prie pareigūno. Daviau savo „golfą“, užspaudėme žaizdą, iškvietėme pagalbą. Žaizda buvo krūtinėje“, – dėstė G. Gaska.
R. Zamolskis kaltinamas sunkiais nusikaltimais, asmens ieškota daugiau negu 10 metų
ELTA primena, kad Panevėžio apygardos teismas rugsėjį nutarė R. Zamolskio bylą nagrinėti jam nedalyvaujant, kitaip tariant, asmenį teisti už akių. Šis sprendimas priimtas po to, kai Rusija oficialiai atsisakė R. Zamolskį perduoti Lietuvai.
Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, R. Zamolskis Rusijoje buvo supažindintas su jam Lietuvoje pateiktais kaltinimais, savo kaltės jis nepripažino ir atsisakė duoti parodymus.
R. Zamolskis Rusijoje buvo sulaikytas 2014 m., po kelių metų Rusijos žiniasklaida paskelbė, kad Jekaterinburgo teismas jam skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę, pripažinęs vyrą kaltu dėl Rusijoje įvykdytų nusikalstimų. Jis pripažintas kaltu dėl neteisėto ginklo laikymo, pasikėsinimo nužudyti, plėšimų, vagysčių.
Baudžiamoji byla su kaltinimais R. Zamolskiui Lietuvoje teismui perduota 2021 m. vasarį. Tiesa, ji buvo grąžinta prokuratūrai ir vėliau vėl perduota teismui.
Kaip skelbė teisėsauga, R. Zamolskis yra kaltinamas itin sunkiais, daugiau negu prieš 20 metų įvykdytais nusikaltimais. Prokuratūra yra skelbusi, kad už Lietuvoje galimai įvykdytus nusikaltimus vyrui grėstų įkalinimas iki gyvos galvos.
R. Zamolskis kaltinamas dviejų žmonių nužudymu, pasikėsinimu nužudyti 14 asmenų, neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis, plėšimu.
Baudžiamojoje byloje pareikšta civilinių ieškinių už daugiau nei 0,5 mln. eurų. Byloje nukentėjusiaisiais pripažinta 18 asmenų.
Anot teisėsaugos, bylos duomenimis, 2001 m. balandį R. Zamolskis, veikdamas organizuotoje grupėje ir būdamas ginkluotas, prie parduotuvės „Maxima bazė“ įvykdė didelės vertės turto plėšimą ir pasikėsino į tuomečių Lietuvos žemės ūkio banko inkasatorių gyvybes. Per šaudynes vienas inkasatorius buvo sunkiai sužeistas, kitus du inkasatorius nuo šūvių apsaugojo šarvuoti automobilio stiklai. Užpuolimo metu pagrobta 70 tūkst. litų (daugiau negu 20 tūkst. eurų).
2001 m. birželį Vilniuje R. Zamolskis kartu su bendrininkais pasikėsino į policijos pareigūnus, kurie norėjo nustatyti jo tapatybę. Per susišaudymą buvo sužeisti du pareigūnai. Teisėsaugos duomenimis, vyras iš įvykio vietos paspruko, įsėdęs į atsitiktinį automobilį, pagrasinęs ginklu vairuotojui ir taip privertęs važiuoti norima kryptimi.
Bylos duomenimis, 2001 m. liepą R. Zamolskis Kaune su bendrininku šūviais nužudė du vyrus.
Anot teisėsaugos, tų pačių metų rugsėjį laikinojoje sostinėje vyras su bendrininkais šūviais sužeidė du policijos pareigūnus, o spalį R. Zamolskis su bendrininku esą apiplėšė Kauno vaikų lopšelį-darželį.
2001 m. spalį R. Zamolskis, teisėsaugos duomenimis, Panevėžyje su bendrininku V. Savickiu apšaudė jų automobilį bandžiusius sustabdyti policijos pareigūnus. Tąkart R.
Zamolskis sugebėjo pasprukti nuo pareigūnų, o V. Savickis įsiveržė į daugiabutį ir įkaitais paėmė senolę bei 14-metį vaikiną. Galiausiai per įkaitų išlaisvinimo operaciją jis „ARO“ pareigūnų buvo nukautas.
2001 m. buvo paskelbta tarptautinė R. Zamolskio paieška, o 2014 m. jis sulaikytas Rusijoje.