Litvakų sode šalia Platelių – ir Izraelyje žuvusio lietuvio Martyno Kuzmicko atminimo obuolys

DSC_0441_-1024x685
Plungė
Litvakų sode – pirmasis obuolys lietuviui
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Plungės rajono savivaldybės inf.

Lapkričio 8-ąją šalia Platelių esančiame Litvakų sode vyko ypatingai jautrios iškilmės – ant Vilniaus žydų bendruomenei dedikuotos metalinės obels „sunoko“ dar vienas obuolys. Jis skirtas spalio pradžioje Izraelyje vykstančiame kare žuvusiam lietuviui Martynui Kuzmickui atminti. Toje šalyje mūsų tautietis tarnavo policijoje, gyvybės neteko pačioje karo pradžioje.

Iškilmėse dalyvavo Nepaprastoji ir įgaliotoji Izraelio valstybės ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein, Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis, žuvusiojo Martyno Kuzmicko mama, sesuo ir kiti artimieji, draugai. Renginį organizavo Lietuvos tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Daumantas Levas Todesas, jam talkino plateliškis žurnalistas, žydų atminties puoselėtojas Eugenijus Bunka.

„Galbūt šiandien mes gyvi esame tik todėl, kad pasaulyje yra tokių žmonių kaip Martynas Kuzmickas. Žmonių, kuriems svarbiausia – iki galo kovoti už žmogiškumą, rūpintis visuomenės saugumu. Didžiuojamės tuo, kad šiandien šio žmogaus atminimą galime įamžinti čia, Plungės rajone, vertiname šią akimirką ir dėkojame šios iniciatyvos sumanytojams. Ši obelis ilgai saugos Martyno Kuzmicko vardą ir pavardę, o mūsų pareiga – gerbti ir puoselėti atminimą žmogaus, kuris padėjo galvą už žmogiškumą. Ilsėkis ramybėje, Martynai“, – kalbėjo Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis..

Žodį tarė ir Izraelio ambasadorė Hadas Wittenberg Silverstein: „Martynas, kurį draugai ir kolegos prisimena kaip itin žavų žmogų ir tikrą karį visomis prasmėmis, po mirties apdovanotas už išskirtinį atsidavimą ir drąsą. Jis buvo žmogus, teikęs saugumą ir pasitikėjimą.“

Už pagarbą ir gražias iškilmes visiems dėkojo Martyno Kuzmicko artimieji, draugai, neslėpę, kad jiems skaudu, kad labai trūksta artimojo, bet tuo pačiu – kad didžiuojasi savo didvyriu.

Skambėjo Lietuvos ir Izraelio himnai, plevėsavo abiejų šalių vėliavos, metalinę obelį papuošė Martynui Kuzmickui skirtas obuolys – pirmasis obuolys, dedikuotas ne žydui, o lietuviui, atidavusiam gyvybę už Izraelio valstybę.