„Litgrid“ įpusėjo Bitėnų transformatorių pastotės skirstyklos rekonstrukcijos darbus

20201123_150246
Pagėgiai
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

„Litgrid“ praneša įpusėjusi Bitėnų transformatorių pastotės skirstyklos rekonstrukcijos projekto darbus. 7 mln. 195 tūkst. eurų vertės pastotės išplėtimo projektą planuojama pabaigti 2025 m. rudenį.

Kaip rašoma pranešime, rekonstruojant Bitėnų transformatorių pastotės skirstyklą montuojami trys 330 kV prijunginiai, du 330 kV linijiniai skyrikliai ir ruošiamasi prijungti naujai formuojamas 330 kV elektros perdavimo linijas Kruonio HAE–Bitėnai ir Darbėnai-Bitėnai.
 
Bitėnų skirstyklos išplėtimas yra 330 kV elektros perdavimo linijos Kruonio HAE–Bitėnai statybos projekto trečiasis etapas.
 
Pirmasis šio projekto etapas yra beveik 39 km atkarpos 330 kV oro linijos Jurbarkas–Bitėnai rekonstrukcija iš viengrandės oro linijos į dvigrandę, antrasis etapas – naujos maždaug 62 km 330 kV oro linijos nuo Jurbarkas–Bitėnai iki Kruonio HAE–Sovietskas tiesimas.
 
Rugsėjį baigti pirmojo etapo statybos darbai, šiuo metu vyksta antrojo etapo statybos darbai.
 
„Litgrid“ pažymi, kad vakarų Lietuvoje vykdoma 330 kV oro linijų Kruonio HAE–Bitėnai ir Bitėnai–Darbėnai statyba yra svarbi sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais ir atsinaujinančių energijos išteklių integracijai į šalies perdavimo tinklą.
 
Statybos metu šios linijos taps pralaidesnės, užtikrins didesnį elektros perdavimo sistemos patikimumą ir saugumą.
 
Iš viso Elektros perdavimo sistemos operatorė įgyvendino jau 7 sinchronizacijos projektus. Tai 330 kV Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimas, 110 kV linijos Pagėgiai-Bitėnai statyba, 330 kV linijos Lietuvos elektrinė-Vilnius rekonstrukcija, „LitPol Link“ jungties išplėtimas, avarinio prisijungimo prie kontinentinės Europos tinklų per sinchroninę jungtį „LitPol Link“ bandymas, Šiaurės Rytų Lietuvos perdavimo tinklo optimizavimas ir Lietuvos izoliuoto darbo bandymas.