PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Balandžio 19 d. 10:11

Ligos prasideda tada, kai nebelieka pusiausvyros

Šiauliai

Acidozė. Dėl nesveiko maisto, nuolatinio streso ir sėdimo darbo vis daugiau žmonių kamuoja padidėjęs rūgštingumas, dar vadinamas lėtine acidoze. (Rawpixel.com nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


80550

Subalansuota rūgščių koncentracija (pH) žmogaus organizme padeda išvengti ligų. Kai kurie sveikatos specialistai įsitikinę, kad pH pusiausvyra mūsų kūne apskritai yra gyvybės ir mirties klausimas.

Rūgščių koncentracijos skalė varijuoja nuo 1 iki 14. Auksinis viduriukas – 7, būtent tokį pH dažniausiai turi geriamasis vanduo. Jeigu kūno skysčių pH mažesnis nei 7, galima įtarti, kad organizme kaupiasi rūgštys, jeigu didesnis, greičiausiai organizmas kenčia nuo šarmų pertekliaus. Sveiko žmogaus kūno skysčių pH turėtų svyruoti nuo 6 iki 7,5.

Beje, pH skirtinguose kūno organuose ir skysčiuose yra nevienodas. Pavyzdžiui, rūgščių koncentracija skrandyje paprastai būna didesnė, mat rūgštinė terpė reikalinga stimuliuoti virškinimo fermentus. Svarbiausias žmogui – kraujo pH, kuris turėtų varijuoti nuo 7,35 iki 7,45. Pastebėjęs net ir nežymų nukrypimą nuo normos, organizmas imasi desperatiškai atstatinėti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą kraujyje: gamina cholesterolį ir riebalus, iš kaulų atima kalcį, magnį bei kitus šarminius elementus.

Tokie procesai, laikui bėgant, gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas, sąnarių ligas, osteoporozę (kaulinės masės mažėjimas), gastroezofaginį refliuksą ir kt. Kai kurie mokslininkai mano, kad išsiderinęs kūno skysčių pH netgi gali būti nevaisingumo priežastis.

Didžiausią įtaką rūgščių ir šarmų balansui turi mūsų gyvenimo būdas, o konkrečiau – mityba, poilsis ir judėjimas. Dėl nesveiko maisto, nuolatinio streso ir sėdimo darbo vis daugiau žmonių kamuoja padidėjęs rūgštingumas, dar vadinamas lėtine acidoze.

Apie šią būklę įspėja tokie simptomai, kaip: energijos stoka ir nuovargis, sumažėjęs lytinis potraukis, šąlančios galūnės, galvos ir nugaros skausmai, nervingumas, nerimas ir panikos priepuoliai, rėmuo, nemalonus burnos ir šlapimo kvapas, baltos apnašos ant liežuvio, išsausėjusi oda, slenkantys plaukai, skilinėjantys nagai, spuoguota veido oda ir kt. Norint nustatyti organizmo skysčių pH, nebūtina kreiptis į gydymo įstaigą – vaistinėse galima įsigyti specialių pH indikatorinių juostelių.

Jeigu jos parodė rūgščių ir šarmų disbalansą, vertėtų kuo skubiau imtis priemonių. Pirmoji ir pati svarbiausia – teisinga mityba. Derėtų atsisakyti produktų, turinčių daug rūgštinių medžiagų. Tokie produktai yra riebi mėsa, žuvis, kiaušiniai, gaminiai iš baltų miltų, pieno. Rūgštinančiai veikia dirbtiniai saldikliai, angliarūgštės prisotinti gėrimai, kava, alkoholis ir pan.

Į savo mitybos racioną įtraukite kuo daugiau maisto produktų, pasižyminčių šarminančiomis savybėmis. Tokie produktai yra: arbūzai, agurkai, braškės, citrinos, obuoliai, šparagai, avokadai, brokoliai, salierai, kopūstai, špinatai, šalavijo sėklos, šalto spaudimo kokosų aliejus ir aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus. Apskritai, mityba, kurioje yra daug daržovių ir vaisių, turinčių kalcio, kalio, magnio ir cinko, gali padėti atkurti pH pusiausvyrą organizme.

Ne ką mažiau svarbu sureguliuoti poilsio režimą, pasportuoti ar bent jau leistis į ilgus pasivaikščiojimus. Mat judėjimas ir poilsis irgi veikia kaip organizmo šarminimo primonės.

„Etaplius“ informacija

Kuo naudingas šarminis jonizuotas vanduo?

Šarminis jonizuotas vanduo pasižymi ypač šarminėmis savybėmis, gali užkirsti kelią organizme kauptis rūgštims, reguliuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.

30420576-954574818032093-822441226841893269-o.jpg

Šarminis jonizuotas vanduo „Tyruma“ turi ypač aukštą šarmingumo rodiklį – net apie 9 pH. Toks vanduo gali padėti palaikyti rūgščių ir šarmų balansą organizme. Kai organizmo pH pusiausvyra subalansuota, nesikaupia toksinai, antsvoris, palaikoma gera savijauta, organizmas geba kovoti su įvairiomis ligomis, kuriomis susergama, atsiradus rūgščių ir šarmų disbalansui.

Be to, moksliškai įrodyta, kad šarminis jonizuotas vanduo, turintis bent 8,8 pH, gali padėti gydyti skrandžio rūgštingumo ligas, mažina padidėjusio rėmens simptomus. Tai patvirtina tyrimai, skelbiami oficialiame medicinos tinklalapyje „Pubmed“. Tyrimai buvo atlikti 2012 metais Niujorko mokslinėje laboratorijoje.

Ne veltui Nobelio premiją už atradimus vėžio kilmės plitimo ir terapijos srityje apdovanotas dr. Otto’as Warburgas teigė, kad jokia liga, įskaitant vėžį, negali egzistuoti šarminėje terpėje.

31189923-952907644865477-5222135494082291184-n.png

Šarminio jonizuoto vandens „Tyruma“ įvairiomis pakuotėmis ir kiekiais galite užsisakyti paskambinę telefonu 8 700 55 770.

Taip pat apsilankę interneto puslapyje www.tyruma.lt
arba interneto svetainėje nurodytose prekybos vietose.
Šiauliuose klientai laukiami Vairo g. 6: I–V 08.00–18.30, VI 09.00–14.00.

Reklama