PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Kovo 9 d. 08:30

Ligoninėje – jau karantinas. Bet turime ir gerų žinių

Kaunas

Posėdyje daugiausiai dėmesio ir klausimų buvo skirta medikams.

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


120431

Plečiantis šalių geografijai, kur vis dar registruojami nauji užsikrėtimai virusu COVID-19, mūsų šalies savivaldybių valdžios vyrai suka galvas, kaip užkirsti kelią ligai, kaip apsaugoti gyventojus. Ne išimtis ir Kaišiadorys.


Foto galerija:

imageork6g0.png
imageth1jh0.png

Kovo 2 dieną Kaišiadorių savivaldybėje sukviestas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis prasidėjo gera žinia. Kai visi nepaliauja aiškinti, kad kovojant prieš virusą reikia laikytis higienos bei plauti rankas, dezinfekuoti paviršius, o dezinfekcinio skysčio eiliniai gyventojai vaistinėse įsigyti negali, visus pradžiugino „Savingė“ atstovo žinia. Direktoriaus pavaduotojas A. Poderis į posėdį atnešė spiritinės valymo priemonės „Dez 80“ buteliuką. A. Poderis paaiškino, kad „Savingė“ sandėliuose Stasiūnų kaime jau turi šio skysčio, kuris yra 80 procentų spirito koncentracijos ir puikiai tinka tiek paviršiams valyti, tiek rankoms dezinfekuoti.

Posėdį vedęs administracijos direktorius M. Nasevičius pabrėžė, kad šis posėdis sukviestas dėl to, kad reikia išsiaiškinti, ar mūsų medicinos įstaigos turi reikiamų apsaugos priemonių ir ar, esant ligos protrūkiui, bus galima situaciją valdyti bei kontroliuoti. VšĮ Kaišiadorių ligoninė direktorė Edita Skarakodienė sakė, kad ligoninėje šiuo met dėl koronaviruso yra karantinas, draudžiamas ligonių lankymas.

„Esant būtinybei galima per budintį gydytoją perduoti medikamentus, maistą, higienos priemones. Mes dirbame su nerimu ir įtampoje, nes nors turime akinių, pirštinių, kombinezonų, apavo, bet turime tik 10 vienetų specialių respiratorių. Greitoji medicinos pagalbos stotis tokių respiratorių turi tik 12. Jų įsigyti nėra kur. Jei bus daug ligonių, kuriuos turėsime lydėti į izoliatorių Kaune, po vieno – dviejų iškvietimų mūsų darbas sustos“, - sakė E. Skarakodienė.

Ji siūlė rajone skelbti ekstremalią situaciją. Šiek tiek kitaip situaciją vertino Kaišiadorių PSPC direktorė V. Dranginienė. Ji sakė, kad nors kiekviena PSPC gali turėti budintį, tačiau jie neturi nei vieno respiratoriaus ir siūlė, kad ėminius paimtų Kaišiadorių ligoninė.

„Esame užrašę tiek išorėje, tiek viduje skelbimus apie koronaviruso grėsmę, apie tai, kad žmogus, pajutęs karščiavimą, dusulį, silpnumą, neitų pas gydytojus, o skambintų 112. „Pas mus situacija aptarta, yra priemonių planai, datos, visi laikomės SAM nurodytų reikalavimų“,- sakė direktorė. Apie tai, kad savivaldybėje yra žmonių, grįžusių iš taip vadinamų karštųjų taškų, pranešė meras.

Jis sakė, kad reikia remtis žmonių sąmoningumu, bet jo neužtenka. Į posėdį atvykę mokyklų bei gimnazijų direktoriai patvirtino, kad laikomasi ypatingos švaros, valomos rankenos, stalai, kiti paviršiai. Švietimo skyriaus vedėja R. Arlauskienė siūlė mokykloms kol kas atšaukti masinius renginius. „Maža kas – tėvai, seneliai atvyks į šventę. Mes nežinome, su kuo jie bendravo, kur keliavo“, - sakė vedėja.

Tiek administracijos direktorius, tiek meras V. Tomkus sakė, kad kol kas neverta skelbti ekstremalios situacijos. Mat paskelbimui savivaldybė turi atitikti tam tikrus kriterijus – pandemija, žmonių evakuacija ir pan. Už civilinę saugą atsakingas vyr. specialistas Rimas Kiselys sakė, kad yra daug dabo, todėl pasiūlė aktyvuoti Ekstremalių situacijų centro darbą. Už šį pasiūlymą ir buvo nubalsuota.

M. Nasevičius ir jo pavaduotojas V. Maziliauskas sakė, kad yra laukiama žinių iš Vyriausybės dėl trūkstamų apsaugos priemonių įsigijimo. Artimiausiu metu vėl bus šaukiamas ESK posėdis.

Autorės nuotr.