Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurologijos skyriuje gydomiems šešiems pacientams ir penkiems personalo darbuotojams diagnozuota COVID-19 liga. Visų būklė gera arba besimptomė. Ištirta 60 kontaktavusių asmenų, dar 20 kontaktų laukia tyrimų. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika spaudos konferencijoje informavo, kad neurologinių ligonių gydymas ligoninėje dėl šios situacijos nebus nutrauktas, tačiau bus atidedamas ambulatorinių paslaugų teikimas.
Pirminis židinys nežinomas
Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai į mieste susidariusią coronaviruso plitimo situaciją žvelgė su nerimu. Pasak gydymo įstaigos vadovo R. Mažeikos, nuo rugsėjo pradžios prasidėjęs didelis coronaviruso plitimas įvairiose miesto įstaigose, organizacijose, įmonėse, daugelyje visuomenės sričių buvo ženklas, kad tik laiko klausimas, kada virusas pasieks gydymo įstaigą.
Tai nutiko pirmadienį. Pacientei, kuri ligoninėje gydyta jau dešimt dienų, dėl tolimesnio gydymo slaugos ligoninėje buvo atliktas pakartotinis PGR tyrimas, kuris buvo teigiamas. Ar ši pacientė atvyko į gydymo įstaigą infekuota, patvirtinti niekas negali, nes pirmas jos tyrimas buvo neigiamas.
„Kilo klausimų, kaip tai galėjo nutikti. Nuo vakar pradėjome viso skyriaus testavimą. Šiandien jau turime šešis pacientus ir penkis personalo darbuotojus, sergančius COVID-19 liga“, - teigia R. Mažeika.
Visų pacientų būklė yra lengva arba besimptomė, tad ir pacientai stebisi, ar jie iš tikrųjų turi tą virusą.
Nepatogumų pacientai patirs
Virusas paplito Neurologijos skyriuje, kuris yra nepaprastai svarbus ligoninės veikloje, nes šiame skyriuje vykdomas insultų klasteris. Pasak ligoninės vadovo, apskrities gyventojai gali būti ramūs, nes insulto gydymas bus išsaugotas, modernios metodikos, įdiegtos šių ligonių gydymui, bus taikomos.
Šiuo metu Neurologijos skyrius yra uždarytas. Jame gydomi pacientai baigs gydymą ir dvi savaites bus stebimi dėl coronaviruso. Artimųjų dėka nemažai pacientų, kuriems šiuo metu nenustatytas coronavirusas, grįš ambulatoriniam gydymui namo ar į saugias vietas, kur galės saviizoliuotis 14 dienų.
Nauji poacientai į Neurologijos skyrių nebus guldomi. Pacientams, kuriems nuo šiandien prireiks neurologų pagalbos, bus guldomi į Gastroenterologijos skyrių, kuriame įrengtos palatos šiems pacientams.
Su šiais pacientais dirbs personalas iš Konsultacijų skyrius, kuris teikė ambulatorines paslaugas neurologiniams ligoniams ir neturėjo kontakto su stacionaru.
Tad ambulatorinių paslaugų teikimas keičiasi, nes dalis jų bus atidedama vėlesniam laikui ir nepatogumų pacientai patirs.
„Renkamės mažiausią blogybę – būtinąją pagalbą ir stacionarą išsaugom, o planines konsultacijas gali tekti atidėti vėliasniam laikui“, - teigia R. Mažeika.
Ligoninės tampa židiniais
Žurnalistų paklaustas, kas atsitiko, kad ligoninės tampa viruso židiniais, gydymo įstaigos vadovas patikino, kad tai, kas vyksta aplinkui, jau nebeturėtų nieko stebinti. Situacija, lyginant su pavasarį vykusiai įvykiais, yra kitokia, nes pakito ir ligos eiga. Pasak direktoriaus R. Mažeikos, šiuo metu yra labai daug besimptomių atvejų, kai ligoniai visiškai nejaučia ligos požymių. Ko anksčiau nebuvo ir medikai, kaip ir visa visuomenė, dėl to jautėsi saugesni.
Apsisaugoti nuo viruso ligoninėms padėjo ir tai, kad žiemą buvo nutrauktas planinės pagalbos teikimas ir ligoninė buvo visiškai saugi. Kai buvo teikiama tik būtinoji pagalba, pacientai ligoninės palatose buvo guldomi ir po vieną.
„Dabar jau kitaip žiūrime į tai, kas vyksta aplinkui. Mūsų prioritetas - išsaugoti visas medicinos paslaugas. Be to medikai sužinojo ir išmoko nemažai apie šį virusą, tad žino, kaip elgtis. Tokių atvejų bus ir tai nebeturėtų mūsų visų stebinti,“ – sako direktorius R. Mažeika.
Coronavirusui plintant bus daroma viskas, kad gydymo įstaigos veikla nesustotų. Dėl to, kad Šiaulių mieste viruso plitimas yra labai didelis, šalies ekstremalios situacijos operacijų vadovo sprendimu, testuojama 15 proc. ligoninės personalo, nei vienas personalo darbuotojas, turintis ligos požymių, neina į darbą. Tačiau sustabdyti ligos plitimo medikai negali. Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriuje gydoma 14 ligonių, kuriems diagnozuota COVID-19. Laisvos tik keturios vietos, tad situacija gydymo įstaigoje tampa ir sudėtinga, ir įtempta.
Nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika sako, kad apskrities gyventojai gali būti ramūs, nes insulto gydymas bus išsaugotas, modernios metodikos, įdiegtos šių ligonių gydymui, bus taikomos. (4612)
Zitos KATKIENĖS nuotr.