„Lifosos“ laikinojo administratoriaus atstovas: įmonė planuoja atnaujinti veiklą lapkričio viduryje

„Lifosos“ laikinojo administratoriaus atstovas: įmonė planuoja atnaujinti veiklą lapkričio viduryje
Kėdainiai
BNS/Fotobankas nuotr.
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kėdainiuose veikiančios fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ administruojančio juridinio asmens įgaliotas asmuo Rimvydas Važtakas tvirtina, kad įmonė yra pasiruošusi lapkričio mėnesį vėl atnaujinti gamybą ir pradėti veiklą.

„Įmonei pavyko paleisti gamybą rugpjūčio mėnesį, gaila, bet dėl vienos iš pagrindinių medžiagų trūkumo ir dėl energijos kainų išaugimo, įmonės gamyba turėjo būti sustabdyta. Pagal dabartinę situaciją, iš paskutinių pokalbių su generaline direktore, įmonė planuotų apie lapkričio vidurį vėl atnaujinti gamybą ir pradėti veiklą, nes nesustoja šiuo metu pardavimai ir medžiagų pirkimui ieškomi alternatyvūs pirkėjai. Tikėtina, kad gamyba pradės veikti“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komitete kalbėjo R. Važtakas.
 
Jis tvirtino, kad kai įmonė pradėjo veikti rugpjūčio mėnesį, ji tą darė 60 proc. pajėgumu, ir jeigu atnaujins veiklą, pajėgumas išliks panašus.
 
„Kai įmonė pradėjo veikti, ji tai darė 60 proc. pajėgumu ir jeigu vėl atnaujins veiklą, ji vėl veiks 60 ar 70 proc. pajėgumu, kiek aš žinau iš gamybos administracijos. Tokiu pajėgumu dirbant neužtenka šiluminių resursų, kad tuo sezono metu aprūpinti kitas savivaldybes. Šildymo energijos užtenka tik pačios įmonės technologinių procesų užtikrinimui“, – tvirtino „Lifosos“ laikinojo administratoriaus atstovas.
 
ELTA primena, kad pritrūkus amoniako, Kėdainiuose veikianti fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ rugsėjo viduryje nutraukė veiklą. Gamyba buvo sustabdyta palaipsniui, rugsėjo 13-15 dienomis.
 
„Lifosos“ veikla jau buvo sustabdyta nuo balandžio 10 d., dėl Europos Sąjungos sankcijų Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai, valdžiusiam įmonę per rusų bendrovę „Eurochem“. Vėliau įmonei buvo leista gamybą atnaujinti, tačiau siekiant užtikrinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą, jai prižiūrėti buvo paskirtas laikinasis administratorius.
 
Vis tik gamybinę veiklą įmonė atnaujino tik prieš mėnesį – rugpjūčio 7 d. Tuomet pradėjo veikti gamyklos sieros rūgšties cechas.
 
Įmonė buvo įdarbinusi 940 darbuotojų, 718 iš jų nuo rugpjūčio į darbus grįžo.