Sportas2018 m. Gegužės 10 d. 07:55

Lietuvos vyrų rankinio lygos finalas startavo „Dragūno“ pergale

rkdragunas.lt nuotr.

37163

Trečiadienį „Vivus.lt“ Lietuvos vyrų rankinio lygoje startavo tiek mažasis, tiek didysis finalai. Didžiajame finale po pratęsimo bei dramatiškos kovos pirmąją pergalę serijoje iki trijų pergalių iškovojo Klaipėdos „Dragūnas“.

Klaipėdiečiai savo varžovus iš Vilniaus įveikė po pratęsimo 34:31. Pasibaigus pagrindiniam laikui rezultatas buvo lygus 28:28. Kovoje dėl bronzos Kauno „Granitas-Karys“ 32:24 (13:10) įveikė Kauno KTU rankininkus.

Pirmajame rungtynių kėlinyje Klaipėdoje „Dragūnas“ nors ir pirmavo didžiąją dalį laiko, tačiau apčiuopiamo pranašumo nesusikūrė. Po pirmųjų 30 minučių čempionų titulą ginanti ekipa iš Klaipėdos pirmavo 13:12.

Antrojo kėlinio metu pirmaujanti ekipa keitėsi net kelis kartus, o likus žaist kiek daugiau nei pusantros minutės iki antrojo kėlinio pabaigos „Šviesa“ pirmavo dviejų įvarčių skirtumu (28:26). Tuomet fantastiškas rungtynes žaidęs „Dragūno“ dešinysis kraštas Laurynas Palevičius realizavo 7 metrų baudinį ir apsigynę klaipėdiečiai surengė fantastišką paskutinę ataką. Jos metu tas pats L. Palevičius pakabino kamuolį Lukui Juškėnui, o pastarasis ore sugavęs kamuolį pasiuntė jį į vartus bei išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo metu „Dragūnas“ jau atrodė šviežesnis už varžovus iš sostinės ir abu pratęsimo kėlinius laimėję klaipėdiečiai šventė pergalę 34:31. Serijoje iki trijų pergalių „Dragūnas“ išsiveržė 1-0.

„Dragūnui“ net 14 įvarčių pelnė Laurynas Palevičius, 6 - Lukas Vanagas.

Vilniaus ekipoje 10 kartų pasižymėjo Karolis Antanavičius, 7 - Valdas Drabavičius.

„Aš galvoju, kad rungtynės mums pavyko. Pakankamai laikėmės plano ir nepasisekė tik gale. Manau, pratęsimo galėjo ir nebūti, o pratęsime mums gal jau ir jėgų pritrūko, mažiau rotavome žmones. Neturiu pretenzijų vyrams, kovojome, laikėmės plano. Mes ruošėmės visą sezoną, galbūt kažkur strigom, bet nežinau, kodėl mus nuvertino. Su „Granitu“ buvo sunku, kai buvo tokios nesėkmingos pirmosios rungtynės, bet dabar vyrai tikrai turi daug energijos. Šiandien su mumis nebuvo trijų žaidėjų, bet man atrodo, kad atsilaikėme. Stengsimės Vilniuje užkurti pirtį. Stengiamės dėl pergalių, o ne dėl pasižaidimo. Manau, kad šiandien buvo karštos, geros finalo rungtynės, žiūrovams tikrai turėjo patikti, buvo daug gerų abiejų komandų epizodų, viskas vyko korektiškai“, - sakė „Šviesos“ treneris Raimondas Maldžius.

„Buvo karšta, bet to ir tikėjomės, nes porą mėnesių nežaidėme rimto rankinio. Kad šiandien bus karšta, buvo matyti jau vakar treniruotėje - buvo visiškas „grybo pjovimas“. Vis dėlto nedaryčiau tragedijos, jeigu būtume šiandien ir pralaimėję. Finalas juk vyksta iki trijų pergalių. Laimėjome - labai gerai, tiksliau, „išlindome“, mums pasisekė. Jokiu būdu nenuvertinu savo žaidėjų, bet sėkmė rungtynių gale buvo mūsų pusėje. Kitoms rungtynėms turime tobulinti gynybą - turime du aukštus gynėjus, tačiau pro juos prametama daug įvarčių, tai yra nesąmonė. Manau, reikia mūsų praėjusio sezono geriausiam gynėjui Kęstučiui Kremeriui truputį susikaupti ir tada viskas bus gerai“, - kalbėjo „Dragūno“ strategas Artūras Juškėnas.

Mažajame finale tiek intrigos neužfiksuota. „Granito-Kario“ ekipa, kuri kiek netikėtai lygos pusfinalyje nusileido „Šviesai“, žengė pirmą žingsnį link apgintos bronzos. Valdemaro Novickio treniruojama ekipa jau pirmojo kėlinio metu nuo KTU atitrūko 3 įvarčių skirtumu (13:10).

Nors KTU antrajame kėlinyje bandė kabintis į rungtynes, tačiau patyrusi „Granito-Kario“ ekipa antrojo kėlinio metu su didesnėmis problemomis nesusidūrė. Vienu metu „Granitas-Karys“ pirmavo net 9 įvarčiais (28:19), tačiau per paskutines minutes skirtumas kiek aptirpo ir galiausiai „Granitas-Karys“ šventė pergalę 32:24. Mažojo finalo serija žaidžiama iki dviejų pergalių, tad jau kitose rungtynėse „granitiečiai“ gali pasidabinti bronziniais apdovanojimais.