Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Vasario 16-ąją šimtąjį kartą minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Šią ypatingą ir visai Lietuvai įsimintiną dieną Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Didžiojoje salėje iškilmingai bus apdovanota keturiolika laureatų, pelniusių nominacijas už socialinės-ekonominės plėtros spartinimą 2017 metais Mažeikių rajone.
Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!
Mažeikių rajono savivaldybės Apdovanojimų komisijos siūlymu, Mažeikių rajono savivaldybės mero Antano Tenio potvarkiu Mažeikių rajono savivaldybės nominacijos skirtos:
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenei – „2017 metų istorinės atminties puoselėtojas“
Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenė tikslingai skatina jaunimą jausti atsakomybę ne tik už save, bet ir už Tėvynę, stengiasi, kad pilietiškumo ugdymas būtų nukreiptas ne vien į žinias, bet ir į vertybių formavimą bei praktinį pajautimą. Gimnazijos mokiniai yra aktyvūs įvairių pilietinių iniciatyvų, akcijų ir projektų dalyviai. Keletą metų teikė paraiškas Kultūros tarybai dalyvauti Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų bei palaidojimo vietas žyminčių paminklų tvarkymo programoje ir gavę finansavimą šio projekto vykdymui gimnazijos mokinių ir mokytojų grupės kartu su bendrijos „Lemtis“ nariais tvarkė Permės, Krasnojarsko ir Irkutsko krašto tremtinių kapavietes, rinko istorinę medžiagą ir dalyvavo susitikimuose su vietos lietuviais. Per šias ekspedicijas skirtingose geografinėse vietovėse sutvarkyta per 30 kapinių. Pastatyta ir atstatyta daugiau kaip 10 kryžių. Ekspedicijų metu parengta informacinė vaizdo ir fotomedžiaga turi išliekamąją vertę kaip ugdymo, visuomenės informavimo priemonė ir medžiaga šalies istorijai turtinti. Gimnazijos mokiniai surinko medžiagą apie Mažeikių krašto šaulius veteranus – Augustiną Mylę, Ildefonsą Bičkų, vieną iš pirmųjų Židikų krašto moterį šaulę Marcelę Rapalaitę-Mumgaudienę. Jų gyvenimo istorijos pateiktos knygoje „Pažink Lietuvos šaulius“.
UAB „Lyra Group“ – „2017 metų verslo vystytojas“
1992 metais įkurta baldų gamybos įmonė, kurianti ir gaminanti šiuolaikiškus skandinaviško stiliaus minkštus baldus. Per pastaruosius 12 mėnesių įmonė sukūrė 35 naujas darbo vietas ir į ilgalaikį turtą Mažeikiuose investavo apie 1,5 mln. Eur. Per paskutinius 5 metus gamybiniai plotai išplėsti nuo 14 000 iki 35 000 kv. m. Šiuo metu UAB „Lyra Group“ dirba 424 darbuotojai, o per ateinančius mėnesius ruošiamasi įkurti dar 40 naujų darbo vietų. Nuo įsikūrimo įmonė vykdo socialinės atsakomybės politiką, atsakingai elgiasi su darbuotojais, nuolat ugdo jų kompetenciją, suteikia galimybę mokytis ir tapti savo srities profesionalais. Įmonė bendradarbiaudama su baldų prekybos tinklais ir siūlydama klientams pažangiausius sprendimus, aukščiausią kokybę ir palankiausias prekybos sąlygas garsina Mažeikių vardą Skandinavijos šalyse.
UAB „Bikuvos“ prekyba – „2017 metų geradaris“
UAB „Bikuvos“ prekyba – vienas didžiausių ir sparčiai besivystančių ne maisto prekių prekybos tinklų Lietuvoje. Statybinėmis medžiagomis ir būsto inventoriumi parėmė 5 daugiavaikes šeimas Mažeikių rajone. Taip pat neliko abejingi ir Bendruomeninio pagalbos vaikams centro gyventojams – gyvenamųjų patalpų remontui skyrė daug statybinių medžiagų.
Violenitai Juškevičiūtei – „2017 metų etnokultūros puoselėtojas“
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, etnokultūros konsultantė švietimo įstaigose, folkloro ansamblio „Alksna“, „Krašto tradicijų puoselėtojų“ klubo ir Žemaičių kultūros draugijos narė. V. Juškevičiūtė populiarina etnokultūrą, didina jos pasekėjų ratą ir rūpinasi gyvųjų tradicijų perdavimu jaunajai kartai. Aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, nenuilsdama bendradarbiauja su Mažeikiu muziejumi, visada nuoširdžiai konsultuoja etnokultūros klausimais. Beveik dvidešimt metų vadovauja parengtai autorinei kvalifikacijos tobulinimo programai „Etninės kultūros ugdymas ir kraštotyros skatinimas“ pedagogams. Organizuoja seminarus, paskaitas, edukacinius užsiėmimus, istorines pažintines ekskursijas, kuriose stengiasi atskleisti Mažeikių krašto žmonių papročius. V. Juškevičiūtė pagrindinė rajone organizuojamų etninių renginių ir konkursų iniciatorė, komisijų narė.
Mažeikių politechnikos mokyklos bendruomenei – „2017 metų kūrybinė iniciatyva“
Mažeikių politechnikos mokyklos bendruomenė kasmet Kalėdų švenčių laikotarpiu padeda puošti Mažeikių miestą ir kurti šventinę nuotaiką. Inovatyvūs puošybos elementai atnaujina ir gražina miestą.
Vidai Abrasonienei – „2017 metų bendruomenės siela“
Vida Abrasonienė – Račalių kaimo bendruomenės pirmininkė. Aktyvi, darbšti ir kūrybinga moteris vadovauja ir nuo bendruomenės įsikūrimo pradžios telkia kaimo gyventojus ir iš jo kilusius žmones gražiai bendrystei. Jos iniciatyva organizuojami įvairūs kultūriniai ir sportiniai renginiai, renkama medžiaga muziejui apie aplinkinių kaimų istoriją, jų gyventojus. Bendruomenė kasmet parengia projektus finansavimui gauti. Įgyvendinant juos iš gautų lėšų įrengta vaikų žaidimų aikštelė, suremontuotas bendruomenei priklausantis pastatas, apleistame ūkiniame pastate įkurtas sporto klubas „Jėga“, kaime veikia suneštų knygų mainų bibliotekėlė. Sėkmingai pradėtas vystyti Račališkių bendruomenės užimtumas ir verslumas – bendruomenės nariai renka vaistažoles ir iš jų gamina įvairius gaminius.
Ilonai ir Dariui Jurkams – „2017 metų ūkis“
Ilona ir Darius Jurkai ūkininkauja Viekšnių seniūnijoje. 2003 m. ūkininkauti pradėjo įsigiję 17 ha žemės, o šiuo metu dirba 330 ha, taikydami tausojamojo ūkininkavimo principus. Patirties semiasi įvairiuose seminaruose, bendraudami su ūkininkais, analizuodami savo sėkmes ir nesėkmes. Jų augalininkystės ūkyje yra sukurtos dvi darbo vietos. Šiuo metu statoma nauja moderni grūdų džiovykla, grūdų valymo įranga, modernizuojamas grūdų sandėlis. Ūkininkai rūpinasi melioracijos įrenginių veikimu ir vykdo dirvožemio kultūrinimo darbus atstatydami drenažo veiklą specialiai tam įsigyta technika. Daugelį žemės dirbimo ir derliaus nuėmimo darbų atlieka pats ūkininkas. Be žemės ūkio veiklos, Darius Jurkus sėkmingai vadovauja įmonei „Western fabrications“, kuriai 2016 metais suteikta nominacija „2016 m. efektyviausia įmonė“.
Ramūnui Daubariui – „2017 metų sporto entuziastas
Ramūnas Daubaris Mažeikių futbolo asociacijos vadovas ir 2015 metais įkurtos, Mažeikių vardą gerais rezultatais garsinančios mergaičių futbolo komandos „Triumfas“ vadovas ir treneris. Atvykęs į Mažeikius ir įkūręs komandą R. Daubaris siekė populiarinti futbolą ne tik tarp vyrų, bet ir tarp moterų. Jis yra aktyvus bendruomenės narys, organizuoja įvairius renginius ir kviečia mažeikiškius gyventi sveikai, sportą paversti jų gyvenimo būdu. Per trumpą komandos „Triumfas“ gyvavimo laiką pasiekta svarbių pergalių. Trenerio profesionalumas ir pasitikėjimas savo žaidėjomis suteikia joms drąsos dalyvauti ne tik moterų futbolo varžybose, bet susikauti ir su vyrų komandomis.
Irenai ir Vaclovui Akavickams – „2017 metų gyvenamosios aplinkos puoselėtojas“
Šventės „Sedos jurginas“ sumanytojai, pradininkai ir daugiausiai žiedų jai dovanojantys – garsūs jurginų augintojai Irena ir Vaclovas Akavickai iš Sedos seniūnijos, Dingailių kaimo. Jie sako auginantys jurginus dėl visų, kurie apsilanko žiedų jūroje skęstančioje šventėje. Jau šešerius metus Sedos mieste rudenį „pražysta“ šventė „Sedos jurginas“, kuri apjungia Sedos miesto, aplinkinių rajonų gyventojus, įmones, įstaigas, visuomenines organizacijas. Šis renginys padėjo atsirasti ir kitai veiklai – Moterų klubo narės pagal senovinius receptus kepa tradicinį meduolį „Sedos jurginas“. I. ir V. Akavickai ne tik augina šias rudenines gėles, bet jurginų auginimo „liga užkrėtė“ daugelį Mažeikių rajono gyventojų. Siekiant populiarinti šių gėlių auginimą, kiekvienais metais, minint Motinos dieną, Sedos bažnyčioje, vyksta akcija – motinoms dovanojami jurginų šakniagumbiai.
Vidmantui Macevičiui – „2017 metų aviacijos entuziastas“
Vidmantas Macevičius turi piloto licenciją (PPL), suteikiančią teisę parašiutininkų desantavimui ir tik dėka jo jau daug metų Mažeikių J. Kumpikevičiaus vardo aerodrome vyksta skraidymai ir parašiutininkų šuoliai. 2017 metais Mažeikių rajono savivaldybėje vykdytas projektas „Jaunimo iniciatyvų ir aktyvumo skatinimas, pilietiškumo vykdymas“, kurio metu iš V. Macevičiaus pilotuojamo lėktuvo per 200 jaunuolių atliko šuolius parašiutu. Šio projekto, kurio tikslas – spręsti vaikų ir jaunimo užimtumo problemą ir padėti pasiruošti karo tarnybai, dalyviai buvo jaunieji šauliai iš daugelio Lietuvos rajonų ir vaikai iš Mažeikių rajono Bendruomeninio pagalbos vaikams centro. V. Macevičius pagalba yra neįkainojama Mažeikių rajone vystant Lietuvos bendrąją aviaciją ir organizuojant Aviacijos šventes.
UAB „Hotrema“ – „2017 metų verslo ambasadorius“
Įmonės veiklos pradžia – 2012 m. Tai jauna, energinga, aukštos kvalifikacijos specialistų komanda, kuri specializuojasi izoliavimo ir pastolių montavimo srityje. Darbuotojų skaičius ir jų kvalifikacija nuolat auga. Per paskutinius 12 mėnesių darbuotojų skaičius išaugo nuo 110 iki 187. Artimiausių metų tikslai – pasiekti 300 darbuotojų skaičių ir tapti savo srities lyderiais Vidurio Europoje ir Skandinavijoje. Įmonė siekia būti geriausiu savo šakos darbdaviu Lietuvoje, skatina darbuotojus tobulėti, kelti kvalifikaciją ir augti kartu su įmone. Įmonės šūkis yra „Laimingi darbuotojai – laimingi klientai!“ Įmonėje mokamas darbo užmokestis trečdaliu viršija Lietuvos vidurkį. Bendrovės vadovai neabejingi Mažeikių rajono ekonominėms-socialinėms problemoms. Pripažinimo užsienio rinkose sulaukusi įmonė garsina Mažeikių vardą pasaulyje.
Vidmantui Erlickiui – „2017 metų aktorius“
Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro ir Viekšnių kultūros centro aktorius, renginių vedėjas. Tai žmogus, neskaičiuojantis ir negailintis laiko bei visą save atiduodantis Mažeikių rajono kultūrai. Jau septynerius metus, nuo Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro atkūrimo Mažeikiuose, vaidina ir dirba visuomeniniais pagrindais, garsina teatro ir Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vardą. Aktorius yra sukūręs vaidmenis spektakliuose „Jobas“ pagal K. Voitylos dramą, B. Sruogos „Dobilėlis penkialapis“, K. Sajos „Mamutų medžioklė“, „Jau saulelė“ pagal K. Donelaitį. Šiuo metu ruošia pagrindinį – Vydūno – vaidmenį Dainų šventės Teatro dienos pasirodymui. V. Erlickis yra atrama, atgaiva ir pagalba visuose kolektyvuose – jis ne tik vaidina, bet ir šoka Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro šokių grupėje „Ciongas“, veda bei padeda organizuoti Mažeikių ir Viekšnių kultūros centrų organizuojamus renginius.
Onai Venslovienei – „2017 metų visuomenininkas“
Ona Venclovienė – aktyvi, kūrybiška ir iniciatyvi Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) rektorė, kuri suburia žmones bendriems tikslams ir darbams. Mažeikių TAU vienija pagyvenusius asmenis, neribojant amžiaus ir išsilavinimo. Čia žmonėms suteikiama galimybė įgyti naujų žinių, tobulinti ir lavinti savo gebėjimus, bendrauti, įveikti vienatvę, jaustis reikalingiems. Tai džiaugsmo, kūrybos saviraiškos oazė visiems miesto ir rajono senjorams. Šiuo metu universitete veikia dvylika fakultetų, įsteigti šokių kolektyvas „Serbentėlė“, moterų ansamblis „Žara“, choras „Melodija“, kapela „Akordas“, romansų ansamblis „Širdies aidas“, dramos studija „Personažas“, kuriuose universiteto studentai noriai dalyvauja. TAU kolektyviai aktyviai dalyvauja miesto, rajono ir respublikiniuose renginiuose, socialinėse akcijose.
Česlovui Pečetauskui – „2017 metų kūrėjas“
Tautodailininkas, meninės kalvystės pradininkas Mažeikiuose. 2009 metų Mažeikių krašto kultūros premijos laureatas, 2016 m. „Kalvių kalvis“, daugkartinis parodų dalyvis. Česlovas Pečetauskas – žmogus, viską atiduodantis menui ir žmonėms, rengiantis parodas, darantis dirbinius, aktyviai dalyvaujantis Viekšnių visuomeniniame gyvenime. Dėka Č. Pečetausko Viekšnių miestas pasipuošė Šv. Florijono ir Šv. Mergelės Marijos skulptūromis. Jis taip pat Viekšniuose įkūrė paukščių alėją, padovanojo viekšniškiams „Violončelę su paukščiu“, aukurą Viekšnių naujosiose kapinėse, Viekšnių senųjų kapinių koplyčios kryžių ir daugelį kitų darbų.
Mažeikių rajono savivaldybės informacija