Sportas2023 m. Vasario 7 d. 14:46

Lietuvos vaikų plaukimo pirmenybėse šiauliečiai stipriausi

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“Šaltinis: Etaplius.lt

258564

Šiauliuose savaitgalį baigėsi dvi dienas trukusios Lietuvos vaikų plaukimo žiemos pirmenybės. „Delfino“ plaukikams padėjo namų sienos – komandinėje įskaitoje iškovota pirma vieta. Asmeninėje įskaitoje jaunieji Šiaulių plaukikai iškovojo ne vieną apdovanojimą.

11–12 m. mergaičių grupėje plaukdama nugara Elzė Lašukaitė pelnė du bronzos medalius: 100 m atstumą įveikė per 1 min 18,83 sek. (46 dalyvės), o 200 m – per 2 min 48,32 sek. (16 dal.).

200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje Augustė Obrikytė, aplenkusi 27 varžoves, laimėjo sidabro medalį (2 min 28,01 sek.).

Liepa Meliešiūtė, užnugaryje palikusi 55 plaukikes, 50 m plaukdama laisvu stiliumi finišavo trečia (31,54 sek.).

Meda Šimulytė sidabro ir bronzos apdovanojimais džiaugėsi po plaukimo krūtine rungčių: 100 m (1 min 25,74 sek., 33 dal.) ir 200 m krūtine (3 min 10,76 sek., 29 dal.)

Liepa Augustauskaitė tapo 100 m plaukimo nugara rungties čempione. Jos rezultatas – 1 min 17,57 sek. (46 dal.). Sidabro medalį ji pelnė po 200 m plaukimo tuo pačiu stiliumi rungties (2 min 41,35 sek., 16 dal.).

Estafetės 4X50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje „Delfino“ mergaičių komanda (L. Augustauskaitė, A. Obrikytė, Ema Gumuliauskaitė, L. Meliešiūtė) pademonstravo 2 min 9,24 sek. rezultatą ir pelnė trečią vietą. Rungtyje dalyvavo 16 komandų.

Estafetės 4X50 kombinuoto plaukimo rungtyje kita mergaičių komanda (L. Augustauskaitė, M. Šimulytė, A. Obrikytė, L. Meliešiūtė) iškovojo antrą vietą (2 min 22,15 sek., 15 komandų). Mergaites varžyboms ruošia treneris Paulius Povilionis. 12–13 m. berniukų grupėje Marijus Tručinskas (treneris P. Povilionis) iškovojo dvi antrąsias vietas: 200 m kompleksu jis atplaukė per 2 min 32,40 sek. (18 dal.), o tokį pat atstumą nugara – per 2 min 27,46 sek. (15 dal.). Trečią vietą jis užėmė po 100 m plaukimo nugara (1 min 11,17 sek., 47 dal.)

Adomas Laurutis (treneris Andrius Bičkus) laimėjo sidabro ir bronzos medalius po plaukimo laisvu stiliumi rungčių: 200 m (2 min 19,50 sek., 31 dal.) ir 100 m (1 min 4,19 sek., 65 dal.)

Justas Motiejūnas (treneris A. Bičkus) 100 m nugara nuplaukė per 1 min 10,33 sek. ir užėmė antrą vietą (47 dal.).

Leonardas Kazakevič (treneris A. Bičkus) užėmė trečią vietą 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje (2 min 22,73 sek., 31 dal.).

Estafetės 4X50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje berniukų komanda (M. Tručinskas, A. Laurutis, Žygimantas Ašmontas, Jokūbas Venckus) pelnė trečią vietą (1 min 58,01 sek., 14 komandų).

Pirmenybėse dalyvavo jaunieji sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Varėnos, Marijampolės, Palangos, Elektrėnų. Iš viso varžėsi 19 komandų.

Bendroje įskaitoje „Delfino“ I-oji komanda užėmė pirmą vietą, surinkusi 584 taškus. Antrą vietą užėmė Sostinės SC-1 komanda (540 tšk.), o trečiąją – Kauno PM-1 komanda (505 tšk.).