Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga kviečia mokytojus prisijungti prie antrosios streiko bangos

8467a98c50566b14b24ba2c587c0a971b8998817
Lietuva
Andriaus Ufarto / ELTA nuotr.
Irtautė Gutauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) vėl kviečia mokytojus streikuoti. Kaip teigia streikuojančių mokytojų lyderis Andrius Navickas, Lietuvos pedagogai savo nepasitenkinimą ir keliamus reikalavimus valdžiai galės pareikšti nuo lapkričio 22 dienos. Mokytojų mitingai, pažymi jis, bus organizuojami prie Seimo.

„Kviečiame visus šalies ugdymo įstaigų darbuotojus apsispręsti, ar jums tinka ŠMSM veikla ir vykdomos reformos. Ar tikite, kad jos gerina darbo sąlygas ir yra svarbios ilgalaikėje perspektyvoje? Jeigu ne, nuo lapkričio 22 d. atsiranda galimybė išsakyti savo asmeninę poziciją prisijungiant prie streiko. Kai mes visi kartu išsakysime savo poziciją, politikai bus priversti ją išgirsti“, – rašoma LŠDPS kreipimesi į mokytojus.

Profesinė sąjunga prie antrosios streiko bangos kviečia prisijungti ir tuos mokytojus, kurie nedalyvavo anksčiau dvi savaites trukusiame pedagogų streike.

„Norime kreiptis ir į LŠDPS narius, ir į švietimo darbuotojus tų profesinių organizacijų, kurių pirmininkai (E. Milešinas, A. Kindurienė, S. Vaitkevičius, K. Juknis) susitarė dėl sąlygų gerinimo, ir į tuos, kurie nepriklauso jokioms profesinėms organizacijoms. Ar tikrai pritariate, kad keliant algas taip, kaip siūloma sutartyje, bus pasiektas 130 VDU, o aukštųjų mokyklų darbuotojams 150 VDU, nes dabar, pasak ŠMSM, vidutinis darbo užmokestis į rankas siekia 1407 eurus?“ – rašoma profsąjungos kreipimesi į mokytojus.

„Ar tikrai atsakomybės dėl klasių dydžių perkėlimas savivaldybėms nepriimant strateginių ilgalaikių įsipareigojimų yra problemos sprendimas gerinant darbo sąlygas mokytojams ir ugdymo kokybę mokiniams? (...) Ar tikrai racionaliai ir nuosekliai naudojamos švietimo poreikiams ir pokyčiams skirtos lėšos? Jeigu bent į dalį šitų klausimų atsakėte „NE“, siūlome lapkričio 22 d., prieš svarstant biudžetą Seime, vėl grįžti į aktyvųjį streiką arba tiesiog prisijungti prie jo“, – teigiama LŠDPS kreipimesi.

Pirmadienį bus sprendžiama dėl planuojamų mitingų prie Seimo

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas sako, kad daugiau detalių dėl planuojamo streiko paaiškės pirmadienio vakare.

„Šiandien turėsime tarybos posėdį vakare, tarsimės, kada daryti (mitingus – ELTA), tada žinosime. Yra noras ankstinti mitingus, gal kelis juos daryti. Galvojame gal prie Seimo susirinkti lapkričio 22 dieną – daryti mitingą, nes vyks svarstymai. Tai čia tų idėjų visokiausių dabar yra, (...) galvosime dėl tų datų, terminų ir laiko“, – Eltai teigė A. Navickas.

Jis pridūrė, kad antradienį profsąjunga kreipsis į Vilniaus miesto savivaldybę dėl leidimų organizuoti mitingus prie Seimo.

„Po šiandien apsispręsime ir rytoj jau kreipsimės dėl leidimų“, – pažymėjo A. Navickas.

A. Navicko teigimu, nuo pedagogų streiko pradžios rugsėjo 29 dieną prie LŠDPS jau prisijungė 26 naujos ugdymo įstaigos.

ELTA primena, kad rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko aktyvus pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.

Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas. Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21 proc., kaip numatė Švietimo ministerija, o 32 procentais.