PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Spalio 15 d. 14:36

Lietuvos savivaldybių indeksas: kokios sritys opiausios Visagino savivaldybėje?

Utena

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


103145

Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė 2019 metų Lietuvos savivaldybių indeksą. Kaip ir kasmet skelbiami du indeksai – šešių didžiųjų pagal gyventojų tankį ir 54 mažųjų savivaldybių. Jau devintus metus skelbiamas reitingas sudaromas pagal gyventojams ir investuotojams svarbiausias sritis, kur sprendimus priima savivaldybės, pavyzdžiui, vertinama ekonominė, socialinė situacija, savivaldybei priklausiusio turto valdymas.

Visagino savivaldybė šiemet užima 40-45 vietą mažųjų savivaldybių indekse (50 balų iš 100). Šia pozicija ji dalijasi su Jurbarko r., Varėnos r., Raseinių r., Lazdijų r. ir Molėtų r. savivaldybėmis.

Tarp geriausiai įvertintų sričių pateko „Transporto”, „Švietimo” bei „Biudžeto” sritys. Prasčiau nei vidutiniškai įvertintos „Komunalinių paslaugų”, „Sveikatos ir socialinės rūpybos” bei „Investicijų ir plėtros” sritys.

Gerą vertinimą „Transporto“ srityje lėmė tai, kad 2018 m. viešojo transporto maršrutus aptarnavo privatus sektorius. Tačiau „Komunalinių paslaugų” srityje situacija buvo kitokia: atliekų surinkimo, daugiabučių administravimo bei šilumos tiekimo srityse veikė savivaldybei priklausančios įmonės.

„Biudžeto” sritis gavo gerą įvertinimą, nes savivaldybės skola buvo viena mažiausių, siekusi tik 9,9 proc. pajamų (vidutiniškai skola tarp mažųjų savivaldybių siekė 25,8 proc.). Savivaldybės administracijos išlaikymui teko skirti tik 5,1 proc. išlaidų – mažiau nei vidutiniškai (8 proc).

Visagino savivaldybei priklausė palyginti daug nekilnojamo turto. Tūkstančiui gyventojų teko net 7 321 kv. m pastatų ir patalpų ploto, palyginti su 5 258 kv. m vidurkiu. Tačiau gerai vertinama, kad šimtui savivaldybės darbuotojų užteko 3,4 automobilio, kai vidutiniškai savivaldybėse šimtas darbuotojų naudojosi 14,3 automobilio.

Kaip ir daugumą šiaurės rytų Lietuvos savivaldybių, Visaginą kamavo aukštesnis nei vidutinis nedarbo lygis (12,8 proc.). Darbo ilgiau nei 6 ar 12 mėnesių nerado 35,9 proc. bedarbių. Palyginimui, vidutinis nedarbo lygis mažosiose savivaldybėse siekė 9,7 proc., o vidutinė ilgalaikių bedarbių dalis – 28,6 proc.

Savivaldybę kamavo ir palyginus didelė grynoji emigracija. 2018 m. ją palikusių ir atvykusių skirtumas sudarė 0,9 proc. gyventojų, kai vidutinė grynoji emigracija siekė 0,5 proc. nuo gyventojų skaičiaus.

Daugiau informacijos apie savo savivaldybę rasite čia.

screenshot-at-2019-10-15-10-21-30.png