Lietuvos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybėje sulaikė Vokietijoje vogtus kemperius

669_ff41293bf606fea4819e8a079307707c
Kalvarija
VSAT nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vidaus sienos su Lenkija kontrolę vykdantys Kalvarijos pasieniečiai sulaikė, įtariama, prieš savaitę Vokietijoje pavogtus ir į Lietuvą gabenamus du turistinius automobilius (kemperius).

Sekmadienį paryčiais Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Salaperaugio kaimu, Kalvarijos savivaldybėje, kelyje Suvalkai-Marijampolė, patikrinti sustabdė iš Lenkijos atvykstantį vilkiką „Scania“ su lietuviškais registracijos numeriais.

Vilkiką vairavo 46-erių lietuvis, puspriekabė „Krone“ buvo pakrauta dviem „Citroen Jumper“ turistiniais automobiliais (kemperiais).

Šios transporto priemonės nebuvo pažymėtos registracijos numeriais, pranešė VSAT.

Gabentų automobilių dokumentus tikrinusių pasieniečių dėmesį patraukė išlaužtos jų durelių spynelės. Paaiškėjo, kad 2017 ir 2019 metais pagaminti turistiniai automobiliai „Citroen Jumper“ buvo pavogti Vokietijoje, vos prieš keletą dienų jų paiešką paskelbė tos šalies teisėsaugininkai.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Po apklausos pasieniečiai vilkiko vairuotoją paleido.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras.

Sunkiasvorė transporto priemonė, puspriekabė ir ja gabenti turistiniai automobiliai (kemperiai) saugomi Kalvarijos pasienio užkardoje.