Lietuvos pajūryje atrakcionų verslą turintiems Čekijos piliečiams už prekybą žmonėmis skirtas laisvės atėmimas

wooden-judges-gavel-table-courtroom-enforcement-office
Klaipėda
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas Čekijos piliečių šeimai dėl prekybos žmonėmis skyrė realias laisvės atėmimo bausmes.

Bylos duomenimis, veikdami bendrininkų grupėje šeimos nariai – 46 metų vyras, 42 metų jo žmonai ir 22 metų sūnus – siekė finansinės naudos, todėl apgaule užverbavo tris vyrus, žadėdami jiems gerai apmokamą darbą nuteistiesiems priklausančiuose atrakcionuose Lietuvos pajūryje. Nukentėjusiesiems taip pat buvo užtikrinta, jog bus pasirūpinta ir jų apgyvendinimu bei maitinimu.
 
Kaip pranešė prokuratūra, 2019 metų birželį aukomis tapę vyrai į Lietuvą buvo atvežti sunkvežimio priekaboje. Tris mėnesius jie buvo laikomi nelaisvėje bei išnaudojami vergijos sąlygomis.
 
Kaltinamieji pasinaudojo tuo, kad pažadais patikėję vyrai nemokėjo užsienio kalbos, neturėjo pinigų bei nežinojo vietos įstatymų. Nukentėjusieji neturėjo jokių socialinių garantijų, dirbo ilgas darbo valandas, be poilsio dienų, jiems nebuvo mokėtas atlyginimas.
 
Taip pat, pasak prokuratūros, darbininkai gyveno antisanitarinėmis sąlygomis. Nustatyta, kad Čekijos piliečių šeima nuolat smurtavo prieš vyrus, juos baugino, iš jų atėmė asmens dokumentus.
 
Ketvirtadienį paskelbtu teismo nuosprendžiu visi trys šeimos nariai pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis. Čekijos piliečiui teismas skyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmę, jo žmonai – 4 metų ir 3 mėnesių, o jaunuoliui – 2 metų laisvės atėmimą.
 
Teismas iš dalies tenkino nukentėjusiųjų civilinį ieškinį ir iš nuteistųjų bendrai priteisė 18 tūkst. eurų.