Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Šiauliuose tvyrojo laisvės dvasia

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Šiauliuose tvyrojo laisvės dvasia
Šiauliai
Rolando Parafinavičiaus nuotr., N. Bikelio vaizdo įrašas.
Irma Jurgaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2022 m. kovo 11 d. Šiauliuose paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiai dienai įprasminti miestiečiai buvo kviečiami dalyvauti trispalvės žygyje „Lietuva mūsų širdyse“, stebėti iškilmingą Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją, dalyvauti koncertuose ir išreikšti palaikymą mūsų draugams ukrainiečiams.

Minėjimas prasidėjo tradiciniu trispalvės žygiu „Lietuva mūsų širdyse“, kurį Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė organizavo kartu su Šiaulių kultūros centru. Iš Sukilėlių kalnelio žygio dalyviai drauge su Šiaulių pučiamųjų orkestru (meno vad. S. Vaičiulionis, dirig. G. Brūzga) keliavo Žemaitės gatve, Aušros alėja iki Prisikėlimo aikštės.

Miesto širdyje susirinkę šiauliečiai ir miesto svečiai dalyvavo iškilmingoje Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje. Vėliavą kelti buvo pakviestas ukrainiečių asociacijos „Karpatai“ pirmininkas Jurijus Jančijuk (Yury Yanchiyuk), savanoris, istorijos mokytojas, skautas Sergėjus Staponkus ir Šiauliuose gyvenantis ukrainietis, verslininkas Jurijus Chahovetsas (Jurii Chahovets). Lietuvos Respublikos himną giedojo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos merginų choras „Viva melodica“ ir Juventos progimnazijos choras „Melodija“ (chorų vadovė Loreta Mikutienė), renginio metu padovanoję ir daugiau kūrinių.

Palaikymo ukrainiečiams dvasia tvyrojo viso renginio metu: šiauliečiai buvo pasipuošę ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliavų spalvų simboliais, į renginį atvyko nešini vėliavėlėmis, laisvę simbolizuojančiais vėjo malūnėliais. Svarbiu renginio akcentu tapo Šiaulių pučiamųjų orkestro (meno vad. S. Vaičiulionis, dirig. G. Brūzga) atliktas Ukrainos himnas, palietęs visų susirinkusių žmonių širdis.

Renginį tęsė atlikėjos, kuriančios ir atliekančios dainas žemaičių kalba, Austėjos Gendvilaitės, kuriai Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įteikė simbolinį Didžiojoje Britanijoje nukaldintą sidabro medalį, skirtą Žemaitės 170-osioms metinėms, koncertas.

Pasveikinęs dainininkę, miesto meras kalbėjo apie laisvės svarbą, kreipėsi į gausiai aikštėje susirinkusius šiauliečius kviesdamas aukoti ukrainiečiams, kovojantiems už savo laisvę.

Šiaulių Romuvos gimnazijos moksleivė, Jaunimo metų ambasadorė, Lietuvos moksleivių sąjungos Šiaulių mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė, Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ valdybos narė Goda Samalionytė dalijosi savo mintimis apie kovos už laisvę svarbą.

Po iškilmingos ceremonijos miestiečiai skubėjo į Šiaulių kultūros centrą, kuriame vyko šventinis koncertas, kurį organizavo Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ su partneriu Šiaulių kultūros centru.  Koncerte pasirodė Vaidas Vyšniauskas, Aistė Pilibavičiūtė, Šiaulių bigbendas (meno vad. ir dirig. Raitis Ašmanis), „Camerata Solaris“ (meno vad. ir dirig. Vilhelmas Čepinskis), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vad. ir vyr. dirig. Linas Balandis).

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti Šiaulių miesto įstaigos organizavo ir daugiau renginių. Šiauliečių ir miesto svečių laukė koncertai, parodos, edukaciniai užsiėmimai, ir kitos iniciatyvos.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, tel. +370 671 42 901, e. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.