Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Mažeikiuose – skambiai ir iškilmingai

img_2085
Mažeikiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf.

Kovo 11-oji Mažeikiuose paminėta šventiškai – skambėjo dainos, pynėsi lietuviško šokio pynės, iškilmingoje ceremonijoje įteikta Mažeikių krašto kultūros premija.

Vidudienį Mažeikių Generolo Povilo Plechavičiaus 801-osios šaulių kuopos šaulių eisena nuo generolo Povilo Plechavičiaus atminimo lentos (Stoties g. 22) nusidriekė į Nepriklausomybės aikštę. Sugiedota Tautiška giesmė, tylos minute ir šūvių salvėmis pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, Ukrainos žmonės.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje už tėvynę Lietuvą aukotos šv. Mišios. Po jų Gabijos ir Merkelio Račkausko gimnazijų meno kolektyvai susirinkusiesiems aikštėje prie Mažeikių kultūros centro dovanojo koncertą „Sveikinam tėvynę laisvą!“.

Kultūros centre vyko Mažeikių krašto kultūros premijos įteikimo ceremonija. Apdovanojimą Mažeikių dailės mokyklos mokytojui metodininkui, tapytojui Virginijui Tamošiūnui įteikė ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga visus sveikino Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Živilė Undraitienė. Laureatą sveikino kolegos, draugai, kiti svečiai.

Premija V. Tamošiūnui skirta už aktyvų dalyvavimą respublikiniuose ir tarptautiniuose dailės renginiuose, garsinant Lietuvos ir Mažeikių vardą, – parodose, bienalėse, už tarptautinės patirties ir meistriškumo pamokas, novatoriškas dailės ugdymo idėjas bei įgyvendinimą ir sklaidą miesto bendruomenėje, už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, suaugusiųjų dailės mėgėjų ir jaunųjų kūrėjų ugdymą bei puoselėjimą, kultūrinį, šviečiamąjį darbą.

Dieną vainikavo šventinis koncertas – tradicinė Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ šokėjai, kurie kasmet parengia po naują programą, dovana mažeikiškiams ir miesto svečiams. Šį kartą „kauškutiečiai“ kartu su Vilniaus universiteto dramos teatro aktoriais parodė teatralizuotą programą „Žolynų suktinis“.