Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko knygos „Molėtų krašto istorinės atodangos“ pristatymas

424780798_775049717989734_6223372933613963278_n
Molėtai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Sausio 31 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko knygos „Molėtų krašto istorinės atodangos“ pristatymas.

Knygos sutiktuvėse dalyvavo redkolegija: Valentinas Stundys, Austėja Jasaitienė, Gintautas Matkevičius bei knygos straipsnių autoriai: Jonas Satkūnas, Elena Pranckėnaitė, Gintautas Zabiela, Gintautas Šeikis, Arvydas Pacevičius, Anželika Laužikienė, Natalija Ališauskienė, Viktorija Kazlienė, Libertas Klimka, Violeta Jasinskienė. Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika dėkojo redkolegijos nariams už preciziškai ir atidžiai atliktą darbą ir džiaugėsi, kad knyga atskleidžia, kokie Molėtai yra turtingi tiek žmonėmis, tiek istorija.

Sutiktuvių metu buvo pristatytas knygos turinys, skyriai, kuriuose net 29 profesionalūs autoriai (mokslo institucijų ir universitetų mokslininkai, kraštiečiai) ragina susipažinti su šiuo ne tik pačių kraštiečių, bet ir krašto svečių mylimu gamtos kampeliu skirtinguose istoriniuose etapuose. Redkolegija kalbėjo apie svarbų leidinio atsiradimo kelią, nuo idėjos iki įgyvendinimo, kilusius iššūkius. Į knygos sutiktuves susirinko Vilniaus molėtiškių klubo nariai, vilniečiai, miesto svečiai besidomintys Molėtų krašto istorija, istorinių knygų leidyba.

Tikimasi, kad ši knyga padės geriau pažinti Molėtų kraštą didesniam skaitytojų būriui – nuo jauno smalsuolio iki krašto svečio, o giliau besidomintiems šios vietovės istorija bei paveldu, tapti atspirties tašku naujų istorinių atodangų tyrinėjimams.

Po renginio svečiai turėjo progą leidinį įsigyti.