PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2021 m. Birželio 28 d. 15:34

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojanti Žyginta Jašinskaitė: „Manau, kad esu ten, kur ir turiu būti“

Marijampolė

Dainiaus Čėplos nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


179971

Beveik prieš metus Paežerių dvaro rūmų sode Žyginta Jašinskaitė surengė savo pirmąjį solinį koncertą „(Ne)paprastai“. Naktį prieš koncertą jauna mergina pamatė, kad jos stojamasis egzaminas įvertintas 100 balų, todėl drąsiai sako, kad vienu metu išsipildė dvi didžiosios jos svajonės. Šiuo metu Žyginta studijuoja Klaipėdoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurioje mokosi džiazo ir populiariosios muzikos vokalo. Iš Vilkaviškio kilusi mergina neabejoja, kad žmogus, kurio niekada negalima nuvilti – esi tu pats.


Foto galerija:

60d99fa9ade7a.jpg
60d99fb268633.jpg

– Žyginta, pakalbėkime apie pradžią. Kada tavo gyvenime atsirado muzika?

– Muzika atsirado dar vaikystėje, kuomet mama užrašė mane į pirmuosius užsiėmimus, o laikui bėgant muzikinė kelionė nuvedė pas tinkamus žmones. Dažnai mama juokaudavo, kad tikriausiai anksčiau pradėjau dainuoti, o tik vėliau kalbėti.

– Praėjusią vasarą surengei pirmąjį solinį koncertą „(Ne)paprastai“. Kas paskatino ir kokią žinutę tuomet norėjosi perduoti savo klausytojams?

– Svajonę surengti solinį koncertą širdyje turėjau labai ilgai, tačiau nedrįsau apie tai kalbėti garsiai. Visada jaučiau ir iki šiol jaučiu šeimos palaikymą. Kartą diskutavome su mano mylima mokytoja Edita, kuriai nedrąsiai pasakiau, kad norėčiau surengti koncertą. Sulaukusi mokytojos palaikymo supratau, kad ši svajonė taps realybe.

Mano koncerte dominavo atspindžiai veidrodžiuose. Aplinkinius norėjau paskatinti kiekvieną akimirką stengtis būti savimi ir jokiu būdu nemėginti prilygti kitiems. Svarbu suprasti, kad žmogus, kurio niekada negalima nuvilti – esi tu pats.

– Tavo svajonė išsipildė. Šiuo metu studijuoji Klaipėdoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Papasakok apie pirmuosius studijų metus. Kokie jie buvo?

– Prieš pat savo solinį koncertą gavau laišką, kad stojamąjį egzaminą į miuziklo specialybę išlaikiau 100 balų. Tą akimirką jaučiausi užtikrinta, nes išpildžiau savo dvi svajones, tačiau prieš pat rugsėjį sulaukiau skambučio, kurio metu buvo paaiškinta, jog mano pasirinktą specialybę panoro studijuoti per mažai žmonių. Buvau labai nusiminusi ir nusivylusi, tačiau norėjosi likti Klaipėdoje ir teko pasirinkti kitą specialybę – džiazo ir populiariosios muzikos vokalą. Iš pradžių jaučiausi labai pasimetusi ir nežinojau, ar pasielgiau teisingai, tačiau dabar galiu pasakyti, kad nuo likimo nepabėgsi ir reikia džiaugtis tuo, kas vyksta.

Metai buvo įdomūs, kupini naujovių. Nors dalį programinių dalykų teko mokytis nuotoliniu būdu, tačiau spėjau susipažinti su akademijoje dirbančiais ir čia besimokančiais žmonėmis, kurie yra šilti ir pozityvūs. Šie metai išmokė kantrybės ir supratimo, kad visuomet reikia išlaukti tinkamo momento. Sutikti žmonės įkvėpė drąsos ryžtingai keliauti savo tikslo link ir išlikti savimi. Labai džiaugiuosi, kad likimas atvedė į Klaipėdą. Manau, kad esu ten, kur ir turiu būti.

– Kas tave motyvuoja?

– Mane motyvuoja šeima ir aplinkiniai žmonės.

– Kaip manai, kokie žmonės yra tavo klausytojai?

– Labai įdomus klausimas! Manau, kad jie yra įvairiapusiški ir, galbūt, primena “domino” kaladėles. Kiekvienas turi savo požiūrį ir mintis, tačiau mane ir juos jungia bendras „žaidimas“ – mano atliekama muzika.

– Kokiame muzikiniame projekte sutiktum dalyvauti ir kodėl?

– Norėčiau dalyvauti tokiame, kuriame būtų dirbama miuziklo scenoje. Ten galėčiau pritaikyti savo žinias, kurias jau pavyko įgyti studijuojant džiazą, o tuo pačiu siekčiau ir savo didžiausios svajonės – tapti miuziklų aktore.

– Save norėtum matyti Lietuvos ar užsienio scenoje?

– Sakoma, kad savam krašte pranašu nebūsi, bet aš manau, kad viskas turėtų prasidėti gimtinėje.

Svajoti galima daug, tačiau šiuo metu noriu tobulinti savo vokalą ir jo galimybes, pateikimą. Manau, kad svarbiausias aspektas yra klausytojas. Jeigu turėsi savo klausytojus – bus įmanoma suderinti dainavimą tiek Lietuvos, tiek užsienio scenoje.

– Kokioje erdvėje tau labiausiai patinka dainuoti? Kaip pavyksta prisitaikyti prie skirtingų salių akustikos?

– Labiausiai patinka jausti klausytoją šalia ir matyti jo emocijas, kūno kalbą, todėl kamerinėje aplinkoje tai padaryti yra realiausia.

Aišku, pavyksta ne visuomet. Kartais vyraujančią atmosferą pavyksta pajusti iš karto ir viskas tarsi savaime stoja į savas vietas, o kartais, deja, prisitaikyti nepavyksta.

– Ką esi suplanavusi veikti šią vasarą? Galbūt, visus nustebinsi dar vienu koncertu?

– Šią vasarą planuoju pasilikti Klaipėdoje ir čia dirbti, o ir nauji draugai šalia, todėl kas žino, gal vasaros metu gims naujos idėjos koncertui, kurios ateityje bus įgyvendintos.

– Esi minėjusi, kad tu ant scenos labiau mėgsti stovėti viena. Kodėl?

– Dabar su šypsena žvelgiu į šį savo teiginį... Savo nuomonės nepakeičiau ir dabar. Kai scenoje esi vienas – viskas priklauso nuo tavęs, todėl dėl padarytų klaidų ar kitų netikslumų belieka kaltinti tik save. Esu savikritiška asmenybė, tad man lengviau susitaikyti su savo pačios klaidomis.

Šiuo metu, scenoje viena nestoviu niekada, nes mane lydi instrumentinė grupė, kurios pagalba scenoje kuriame visiškai kitokį skambesį. Tai kartu įpareigoja nenuvilti ne tik savęs, savo dėstytojo, bet ir kartu muzikuojančių žmonių. Ateityje labai norėčiau pasirodyti teatro scenoje, kartu su orkestru ir visais, kurie norės kartu kurti.

– Kokie tavo ateities planai ir kokia mintimi vadovaujiesi savo gyvenime?

– Noriu tapti profesionali atlikėja, kuri gebėtų visapusiškai pasiruošti koncertui (idėjos, aranžuotė). Noriu suvokti, kaip gimsta muzika ir visi su ja susiję dalykai.

Minčių kiekvieną dieną atsiranda vis naujų, todėl dažniausiai jas pavyksta pritaikyti skirtingose situacijose. Kolegos Klaipėdoje juokauja, kad kartais kalbu kaip sena močiutė, kuri savo kalboje vartoja įvairius palyginimus, skambius frazeologizmus.

Svajokim drąsiai, nes svajonės pildosi. Jeigu galime apie tai pagalvoti – galime tai ir įgyvendinti!