Lietuvos miestų diasporų atstovai šį savaitgalį renkasi Dzūkijoje

35063_cb9cb362ac06e3d93f35251a3b1f3e61
Alytus
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus mesto savivaldybė

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 11-13 dienomis Pasaulio alytiškių bendruomenė suburs įvairių miestų ambasadorius į vasaros kūrybines dirbtuves Dzūkijoje.

Dirbtuvių tikslas - kūrybinis darbas, kurio metu gims bendradarbiavimo su diaspora strategija ir veiklos planas su tikslais savo miestui. 
„Jau senokai brendo mintis sukviesti į vieną vietą Alytaus ambasadorius, kartu sutarti, ką toliau darom. Tad kai pavyko laimėti Užsienio reikalų ministerijos paskelbtą konkursą nevyriausybinėms organizacijoms ir gauti dalinį finansavimą tokiam veiksmui, tapo įmanoma įgyvendinti senai brendusią mintį ir dar plačiau – jungiasi ne tik Alytaus, bet ir kitų miestų atstovai“, – pasakoja Pasaulio alytiškių bendruomenės pirmininkė Vilija Ramanauskienė.

Pasaulio alytiškių noras - suburti kuo įvairesnes patirtis, tad be Alytaus miesto, prisijungs Druskininkų, Varėnos, Panevėžio ir Tauragės ambasadoriai bei žmonės, dirbantys su diaspora. 

Kūrybinėse dirbtuvėse gimusį rezultatą Pasaulio alytiškių bendruomenė pristatys ir Alytaus m. savivaldybei ir alytiškiams, o strategija galės naudotis ir kitos savivaldybės bei nevyriausybinės organizacijos. 

Profesinės patirtys iš skirtingų šalių padės sukurti planą, padėsiantį burti diasporos atstovus, kviesti žmones prisidėti prie savo miestų, regionų klestėjimo. Kūrybinė darbo grupė sukurs 10 metų strategiją su siūlomis miestų diasporos strateginėmis veiklos kryptimis ir būdais jas įgyvendinti. Kiekviena savivaldybė galės prisitaikyti dokumentą pagal savo poreikius bei galimybes. 

Kūrybinėje stovykloje dalyvaus lietuviai gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Airijoje, Liuksemburge, Švedijoje, taip pat ir kituose Lietuvos miestuose, nei jų gimtieji namai.