Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinės vyriausiajai vaistininkei Rūtai Liubinskaitei rinkimuose „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ įteiktas Aukso medalis. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir žurnalo „Farmacija ir laikas“ trečius metus rengiamuose Lietuvos metų vaistininko rinkimuose pirmą kartą dalyvavo ligoninių vaistinių atstovė Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinėje dirbanti vaistininkė. Rinkimuose didžiausias dėmesys buvo skiriamas už indėlį į lyderystę, o Rūta šioje srityje išties yra stipri.
Aukso medalį matė tik ekrane
Apie metų vaistininko rengiamus rinkimus Rūta Liubinskaitė perskaitė žurnale „Farmacija ir laikas“. Farmacininkę sudomino ir tema – už indėlį į lyderystę. Rūta dirba vyriausiaja vaistininke, tad pareigos įpareigoja ir lyderiauti, ir vadovauti.
Konkurso rengėjai pakvietė visų šalies vaistinių vaistininkus dalyvauti Lietuvos metų vaistininko-2020 rinkimuose. Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaistinės vedėja Milda Rimšienė kolektyvo vardu pasiūlė Rūtos Liubinskaitės kandidatūrą. Rūtai teko iš naujo rašyti savo CV lietuvių ir anglų kalbomis. Netrukus R. Liubinskaitė sulaukė pirmo įvertinimo – gavo pranešimą, kad pateko į geriausiųjų tryliktuką. Jau ir šis pakvietimas buvo laimėjimas!
Šie trylika vaistininkų buvo pakviesti į pokalbį, kuris vyko nuotoliniu būdu.
Rinkimų komisijoje dirbo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto profesoriai, buvę dėstytojai bei daug savo srityje pasiekę vaistininkai. Nors komisija buvo labai solidi, bet Rūtai jie – buvę dėstytojai ir kolegos, žmonės, su kuriais bendrauta ne kartą.
Pokalbis buvo apie vaistininką-lyderį. Kai visi trylika vaistininkų įveikė pokalbį, teko laukti rezultatų. Nuotoliniu būdu vykusių apdovanojimų metu buvo pranešta, kad už indėlį į lyderystę Rūtai Liubinskaitei įteikiamas Aukso medalis. Per apdovanojimus kalbėjusi Farmacijos fakulteto dekanė Ramunė Morkūnienė pasidžiaugė tuo, kad pirmą kartą rinkimuose dalyvauja ligoninių vaistinių atstovė Rūta Liubinskaitė, kuriai Aukso medalis skirtas ne tik už lyderystę, taip pat ir „už šviečiantį optimizmą“. Tiesa, medalis iki šiol yra pas organizatorius, nes paskelbtas COVID-19 karantinas, vengiama kontaktų.
„Mes, ligoninių vaistininkai, esame kaip ufonautai“
Lietuvos metų vaistininko rinkimuose dažniausiai dalyvauja visuomenės vaistinių atstovai. Gal ir todėl, kad šių vaistinių šalyje yra daugiausiai. Ligoninių vaistinių – mažuma, o ir darbo specifika šiose vaistinėse visai kita.
„Mes esame kaip ufonautai, nes daugumai atrodo, kad ligoninės vaistinė – kitas pasaulis. Tačiau tam, kad galėtum dirbti ligoninės vaistinėje, turi turėti pakankamai kompetencijos“, - sako Rūta ir džiaugiasi, kad jai lemta dirbti darbą, kurį išties myli.
Labiausiai patinka tai, kad ligoninės vaistinėje viskas įdomu ir nėra monotonijos, kuri labai dažnai slegia visuomenės vaistinėje dirbantį farmacininką. Tiesa, ir ten dirbantys farmacijos specialistai ne tik medikamentus parduoda, bet ir konsultuoja pirkėjus, pataria.
Ligoninės vaistinėje dirbantiems farmacijos specialistams tenka konsultuoti medikus, kurie užsako vaistus ligoninėje gydomiems pacientams, tenka rūpintis vaistų priėmimu bei priimti sudėtingiausius sprendimus. Rūtai patikėta sfera, susijusi su viešaisiais pirkimais, tad tenka ieškoti ir informacijos apie vaistus ar medicinos priemones labai didelėje gamintojų rinkoje.
Trečios kartos vaistininkė
Gerą nuotaiką spinduliuojanti ir optimizmu trykštanti nedidukė moteris niekaip nepanaši į solidžią vaistininkę. Bet į tai Rūta tik nusišypso: ji ne tik vaistininkė, ji – trečios kartos vaistininkė, nes šį darbą dirbo ir jos mama, ir močiutė – tėčio mama. Tad nuo mažens žinojo, kad užaugus ir ji bus vaistininkė.
Kaune gimusi ir užaugusi Rūta, gavusi vidurinės mokyklos atestatą, pasuko tiesiai į Kauno medicinos universiteto Farmacijos fakultetą, kur ir įsigijo farmacininkės diplomą. Po mokslų keletą metų teko dirbti Kaune visuomenės vaistinėje. Bet šis darbas nelabai traukė – slėgė monotonija.
„Man visada kirbėjo mintis – pamėginti darbą ligoninės vaistinėje“, - sako Rūta ir prisimena vaikystės metus, kai mama nusivesdavo į vaistų sandėlį, kuriame dirbo. Tekdavo ne tik matyti mamos darbą, bet ir klausytis pokalbių su vaistininkais, atvykstančiais užsakymų. Ypač susidomėjusi klausydavosi, kai atvykdavo ligoninių vaistininkai.
„Čia tai darbas, čia tai įdomu“, - ši mintis, kilusi vaikystėje, neapleido ilgai.
Prieš penkerius metus ši svajonė tapo realybe. Ir visai netikėtai, skaitinėjant Respublikinės Šiaulių ligoninės interneto svetainę, žvilgsnis užkliuvo už darbuotojų paieškos skelbimo. Viename jų buvo rašoma, kad ligoninės vaistinė ieško vaistininko.
„Kodėl nepabandžius“, - nušvito mintis vaistininkei. Juolab, kad ir Šiauliai – artimas ir mielas miestas, nes Šiaulių krašte gimė ir užaugo jos mama, vėliau išvykusi studijuoti į Kauną, kur ir liko gyventi bei dirbti.
Geras gyvenimo nuotykis
Ryžtas gyventi ir dirbti į Šiaulius Rūtai Liubinskaitei buvo ne kas kita, bet geras gyvenimo nuotykis, kurį vertėjo išmėginti. Per penkerius metus, praleistus Šiaurės Lietuvos mieste, Rūta nepraranda optimizmo, nes dirba mylimą darbą, gyvena įdomų ir turiningą gyvenimą.
Bene daugiausia džiaugsmo Rūtai teikia vaikščiojimas. 10-12 kilometrų – norma, bet savo malonumui ir 25 kilometrus gali įveikti.
Anksčiau dažniau važiuodavo dviračiu. Jos rekordas – 370 kilometrų per parą. Tik rekordai farmacininkei nerūpi, ir šie pomėgiai - tik sveikatai palaikyti ir gyvenimo malonumui. Ypač vaikščiojimas, kurio metu Rūta apmąsto ne tik dienos darbus, bet ir savo gyvenimą. Stebėdama gamtą, jaučiasi tarsi medituojanti. Visada domina paukščių elgesys ir bendravimas, augalų grožis – juos stebint pailsi ir akys, ir protas. Moteris mano, kad ėjimą paveldėjo iš senelio iš tėvo pusės. Jis sakydavo „Reikia nusiteikti ir eiti“. Išeina farmacininkė ne tik į miškus, bet ir į kalnus. Ypač įdomios Austrijos, Slovėnijos, Italijos šalys, kurios labiausiai traukia, ir kur pėstute apkeliauta ir pamatyta labai daug.
Randa Rūta ką veikti ir būdama namuose.
„Kai viskas nusibosta, atsisėdu ir kryželiu siuvinėju paveikslus“, - pribloškia pomėgių kontrastais vaistininkė.
Dar vaikystėje siuvinėti išmokusi iš močiutės, to pomėgio nepamiršta iki šiol. Tačiau bene labiausiai Rūta vertina tą laiką, kurį gali praleisti su šeima. Gal tai ir todėl, kad tokio laiko – pernelyg mažai. Sesuo, gyvenanti Austrijoje – retas svečias namuose. Bet ji pati stengiasi kaip galima dažniau ją aplankyti.
„Stiprūs šeimos ryšiai suteikia norą lygiuotis, skatina neatsilikti“, - sako Rūta, pratęsusi vaistininkų dinastiją, kurioje jaučiasi esanti savuose vandenyse ir galinti lygiuotis į savo šeimos narius.
Įvertinta ir vaistinė, ir vaistininkė
Geru vaistininku gali būti ne kiekvienas. Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinės vedėja, farmacinės veiklos vadovė Milda Rimšienė sako, kad ne visi dirbantieji vaistininkais ar vaistininkų padėjėjais turi šiam darbui pašaukimą. O Rūta tikrai turi. Gal ir todėl, kad augusi vaistininkės šeimoje, su močiute vaistininke daug bendravusi, tad nuo vaikystės matė aplinką, kurioje nestinga vaistų buteliukų bei kalbų apie darbą vaistinėje.
Tai, kad Kaune gimusi, užaugusi ir mokslus baigusi Rūta dirbti atvyko į Šiaulius, iki šiol Kauno vaistininkų bendruomenei nesuprantama. „Kaip jūs ją prisiviliojot?.. Kodėl ji iš jūsų nepabėga?.. Ką ji tuose Šiauliuose veikia?“ – klausia vaistinės vedėjos ne vienas kolega iš Kauno. O po Metų vaistininkų rinkimų, to ėmė klausinėti ir žurnalistai.
Atsakymas į šiuos klausimus vienas: reikia darbuotojui suteikti ne tik pareigų, bet ir laisvių, jų pateiktas iniciatyvas ne tik priimti, bet ir leisti įgyvendinti, sudaryti visas sąlygas atsiskleisti talentams ir galimybėms. Ir tada, anot Mildos Rimšienės, turintis pašaukimą vaistininkas, kokia ir yra Rūta, realizuos savo galimybes.
Vyresniąją vaistininkę Rūtą Liubinskaitę vedėja giria ne tik už pozityvumą, energingumą ir šaunumą, kuo ji užkrečia ir visą kolektyvą. Ypač jauna kolegė vertinama už aukštas kompetencijas, nuolatinį domėjimąsi naujausia farmacine literatūra, pasaulinėmis rekomendacijomis, tad ji turi sukaupusi daug žinių ne tik apie medikamentus, bet ir medicinos priemonių technines charakteristikas, visada gali patarti ne tik kolegomis, bet ir medikams, besirenkantiems naujoves.
Šių savybių Rūtai prireikia vykdant tiesiogines pareigas – viešuosius pirkimus, informuojant skyrių vadovus, išduodant prekes skyriams. Ir ji be priekaištų dirba savo darbą, kaip lygiavertė partnerė išsako savo poziciją.
Šios ir daugelis kitų profesinių savybių ir lėmė, kad Rūta – viena iš trijų vaistinėje dirbančių vyriausiųjų vaistininkių, buvo pasiūlyta kandidatuoti „Metų vaistininko rinkimuose 2020“. Ir šiandien savo pasirinkimu vaistinės vedėja Milda Rimšienė labai džiaugiasi, nes Rūtos pelnytas „Aukso medalis“ - ne tik vaistininko pasiekimas, bet ir didžiulis Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinės įvertinimas. Rūtos Liubinskaitės dėka visuomenė išgirdo, kad yra ir ligoninių vaistinės ir kad jose dirba profesionalūs farmacijos specialistai.