Sportas2017 m. Rugsėjo 9 d. 23:35

Lietuvos krepšininkai pralaimėjo graikams ir nepateko į Europos čempionato ketvirtfinalį

14196

Lietuvos rinktinė nepateko į Europos vyrų krepšinio čempionato ketvirtfinalį. Turnyro aštuntfinalyje šeštadienį lietuviai Stambule (Turkija) 64:77 (17:25, 13:12, 18:24, 16:16) pralaimėjo Graikijos komandai.

Lietuvos rinktinė pirmojo etapo B grupėje buvo pirma, o graikai A grupėje liko ketvirti.

Lietuviai pirmieji pelnė taškus ir pirmavo 4:0, bet vėliau graikai perėmė iniciatyvą ir įgijo dviženklį pranašumą (25:14). Antrajame kėlinyje po Jono Valančiūno dvitaškio Lietuvos krepšininkai priartėjo iki 3 taškų (17:30), bet paskutines minutes prieš didžiąją pertrauką geriau sužaidę varžovai susigrąžino 7 taškų persvarą.

Trečiajame kėlinyje Graikijos rinktinė vėl padidino pranašumą ir 28-ąją mačo minutę pirmavo 57:40. Lietuvos krepšininkai tuomet ėmė mažinti atsilikimą, o įpusėjus ketvirtam kėliniui varžovų persvarą sumažino iki 4 taškų (59:63). Vis dėlto tuomet graikai vėl pataikė keletą metimų ir užtikrintai baigė rungtynes.

Lietuvos komandai 20 taškų pelnė Mindaugas Kuzminskas, 13 - Jonas Valančiūnas (15 atk. kam.), 11 - Mantas Kalnietis (7 rez. perd.), po 7 - Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis, 5 - Jonas Mačiulis (7 atk. kam.), 1 - Donatas Motiejūnas. Artūras Gudaitis, Martynas Gecevičius, Adas Juškevičius ir Artūras Milaknis taškų nepelnė.

Graikijos ekipoje 21 tašką surinko Kostas Slukas (Kostas Sloukas, tritaškiai 5/7), 14 - Nikas Kalatesas (Nick Calathes), po 11 - Kostas Papanikolau (Kostas Papanikolaou) ir Joanis Burusis (Ioannis Bourousis).

Lietuvos krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 37-31, bet padarė daugiau klaidų (13-7) ir pataikė tik 6 tritaškius iš 24 (25 proc.).

Ketvirtfinalyje Graikijos komanda žais su Kroatijos ir Rusijos poros nugalėtoja.

Lietuvos rinktinė paskutinį kartą į ketvirtfinalį Europos čempionate nepateko 2009 metais. 2013 ir 2015 metais lietuviai iškovojo sidabro medalius.