Lietuvos krepšininkai pasaulio čempionato atrankoje antrą kartą pranoko lenkus

Lietuva

LKL nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

43404

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato Europos zonos atrankos varžybų C grupės rungtynėse ketvirtadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 79:61 (14:17, 22:8, 17:22, 26:14) pranoko Lenkijos komandą ir iškovojo penktąją pergalę.

Po 10 žaidimo minučių lietuviai atsiliko 14:17, bet antrajame ketvirtyje mūsiškiai pasivijo varžovus ir 14-ąją min. po Ado Juškevičiaus tritaškio išsiveržė į priekį 21:20, o prieš ilgąją pertrauką susikrovė dviženklį pranašumą 36:25. 24-ąją min. skirtumas padidėjo iki 14 taškų (43:29). Lenkams pavyko priartėti 36:43, o trečiojo kėlinio pabaigoje skirtumas sumažėjo tik iki keturių taškų (47:51). Vis dėlto paskutiniame ketvirtyje lietuviai vėl nutolo ir į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę.

Lietuvos rinktinei Domantas Sabonis (7 atk. kam.) pelnė 17 taškų, Adas Juškevičius - 14, Artūras Gudaitis ir Jonas Valančiūnas (7 atk. kam.) - po 11, Jonas Mačiulis - 8, Mindaugas Kuzminskas - 5, Mantas Kalnietis (9 rez. perd.) ir Lukas Lekavičius - po 4, Eimantas Bendžius - 3, Renaldas Seibutis - 2.

Lenkijos komandoje (2 pergalės/3 pralaimėjimai) 16 taškų surinko Mateuszas Ponitka, 8 - Lukaszas Koszarekas, 7 - Maciejus Lampe.

Pirmajame rate lietuviai nugalėjo lenkus 75:55.

Pirmąjį atrankos etapą Lietuvos rinktinė užbaigs sekmadienį rungtynėmis Budapešte su Vengrijos krepšininkais.

Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.