Lietuvos kariuomenė: žuvusio šauktinio šeimai padeda psichologai, dėl finansinės paramos skyrimo laukiama aplinkybių patikslinimo

algirdo-mpb-4
Lietuva
Asociatyvi LK nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos kariuomenė (LK) praneša, kad antradienį per pratybas Pabradės poligone susižalojęs ir ketvirtadienį miręs šauktinis tarnybą atliko Juozo Vitkaus inžinerijos batalione. Kaip skelbia kariuomenės atstovai, mirusio šauktinio šeimai teikiama psichologų pagalba. Dėl materialinės pagalbos dydžio įvertinimo ir jos skyrimo dar laukiama įvykio aplinkybių patikslinimo.

„Parama priklauso nuo aplinkybių ir kaip bus įvertinta, kas ten atsitiko. Vėliau, pagal įstatymą, yra numatyti tam tikri punktai ir pagal kitus teisinius aktus ta parama pritaikoma arba nepritaikoma – tai priklauso nuo aplinkybių“, – Eltai ketvirtadienį patikslino Lietuvos kariuomenės (LK) atstovai.
 
„Bet kuriuo atveju, jau dabar darome, ką galime daryti, kaip galime padėti šeimai. Dirba psichologai, o dėl materialinės pagalbos kol kas komentuoti negalime“, – praneša LK.
 
Savo ruožtu krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad tai – ne pirmas šauktinio žūties atvejis tarnybos metu, grąžinus privalomąjį šaukimą į pradinę karo tarnybą.
 
„Visokių atvejų yra buvę. Bet tokių atvejų nebuvo pusantrų metų gal. (…) Pastaraisiais metais nebuvo jokių žūčių“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė A. Anušauskas.
 
Kaip nurodoma LK internetinėje svetainėje, kariui žuvus ar mirus dėl priežasčių, susijusių su tarnybinių pareigų vykdymu, jo šeimos nariams mokama vienkartinė kompensacija.
 
Vienkartinė kompensacija lygiomis dalimis išmokama mirusiojo kario sutuoktiniui, tėvui, motinai ir kiekvienam kario išlaikytiniui. Išlaikytiniai yra nedarbingi asmenys, kurie buvo išlaikomi mirusio kario arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti iš jo išlaikymą.
 
Taip pat skelbiama, kad tikrosios karo tarnybos metu su tarnyba susijusiomis aplinkybėmis žuvę ar mirę kariai laidojami valstybės lėšomis.
ELTA primena, kad ketvirtadienį mirė pratybų metu susižeidęs šauktinis. Jis antradienį susižalojo pratybose.
 
Nelaimingo įvykio aplinkybėms nustatyti pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atlieka Karo policijos tyrėjai.