Lietuvos kariuomenė kviečia į tradicija tapusį bėgimą Šiaulių karinio aerodromo kilimo – tūpimo taku „Runway Run 2023“

Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

Šiaulių karinio aerodromo kilimo – tūpimo takas, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos Karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO Baltijos šalių oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais, tradiciškai vienai dienai, balandžio 8 d., taps unikaliu bėgimo taku „Runway Run 2023“. Šio bėgimo tikslas priminti, kad jau 19-ka metų Lietuva yra stipriausio karinio Aljanso – NATO– dalimi, tad kartu esame daug stipresni nei pavieniui ir su sąjungininkais nuolat investuojame į gynybos ir saugumo stiprinimą Lietuvoje.

Kasmetiniame 3000 metrų bėgime dalyvauja Lietuvos kariai ir sąjungininkai, organizacijos, sporto klubai, mokymo įstaigos bei pavieniai entuziastai. Prieš bėgimą renginio dalyviai galės apžiūrėti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų naudojamus karinius orlaivius, NATO Oro policijos misiją vykdančiais Portugalijos ir Rumunijos naikintuvus F-16, susipažinti su naikintuvų pilotais bei pamatyti Lietuvos kariuomenės karinę ekspoziciją, naudojamą ginkluotę, ekipuotę ir techniką. Visus susirinkusius linksmins DJ Mamania ir Vidas Bareikis.

Pirmasis bėgimas lėktuvų kilimo-tūpimo taku surengtas 2013 m., minint 9-ąsias Lietuvos įstojimo į Aljansą metines. NATO – gynybinio Aljanso, kurį sudaro 30 narių – pagrindinis tikslas – politinėmis ir karinėmis priemonėmis garantuoti savo narių laisvę ir saugumą. Lietuva, įveikusį ilgą stojimo procesą, prie šios demokratinių šalių draugijos prisijungė 2004 m. kovo 29 d. Pastaraisiais metais NATO nuolat  stiprina atgrasymą ir gynybą rytiniame Aljanso flange, tad regione dislokavo 40 000 aukštos parengties karių kartu su reikšmingais oro ir jūrų gynybos pajėgumais, NATO priešakinių pajėgų kovinių grupių skaičius regione padvigubintas nuo keturių iki aštuonių, numatyta galimybė padidinti NATO priešakines pajėgas iki brigados dydžio.

 Renginio programa:

2023 m. balandžio 8 d., šeštadienis, Šiauliai:

10.00 val. atidaromi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vartai (įėjimas per senąjį automobilių turgų).

10.05 val. Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų ekspozicijų lankymas.

12.00 val. Bėgimo „Runway Run 2023“ pradžia.

13.00 val. Vido Bareikio koncertas.

14.00 val. Renginio pabaiga.