PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Vasario 9 d. 11:28

Lietuvos jūrų uostas saugus ir ypatingų policijos pareigūnų dėka

Klaipėda

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


28716

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas yra vienintelis Lietuvoje, turintis specialų padalinį saugumui Lietuvos vandenyse prižiūrėti, Jūrų uosto policijos poskyrį. Šio padalinio pareigūnų veikla mažiau matoma visuomenės, bet labai svarbi Uosto akvatorijoje.

Negausūs poskyrio pareigūnai, iš kurių du yra laivavedžiai, atlieka didelį įvairaus pobūdžio darbą: prižiūri tvarką uoste ir pakrantėse, patruliuoja Kuršių mariose ir Baltijos jūroje, nuo Lietuvos Respublikos sienos ties Nida iki kitos jos dalies ties Būtinge, ieško vandenyje dingusiųjų, kontroliuoja pramoginės žvejybos laivus, tikrina, ar negrobstomas valstybės turtas.

Jūrų uosto policijos padalinio pareigūnai juokauja, kad pirmiausia tai, ką Kelių policija daro keliuose, Jūrų uosto policija atlieka vandenyse.

„Turime du katerius, – pasakoja vyresnysis tyrėjas Ričardas Šėgžda, – „Audrą“, galinčią plaukti ten, kur gylis viršija 1,5 m, ir greitaeigį, praplaukiantį praktiškai visur. Šiam kateriui pakanka ir 0,4 m gylio. „Audra“ atvykstantiems užsienio turistams yra Klaipėdos apskrities policijos simbolis, dar jūroje pasitinkantis ir į uostą atlydintis kruizinius laivus. Be to, ja lydime laivais atgabenamą karo techniką, pavojingus krovinius gabenančius laivus, aukšto rango asmenis, atvykstančius į Lietuvą ar jos Jūrų uostą“.

Specialistas Žydrūnas Mockaitis, vedantis policijos katerius, džiaugiasi, kad „Audra“ yra „rimtas“, buvęs locmanų laivas, kasmet „praeinantis“ techninę apžiūrą, nebijantis ir didesnio bangavimo, galintis išplaukti į jūrą apie 20 km nuo kranto. Įdomus niuansas, pasak pareigūno, yra tas, kad vandenyse nieko nereiškia įprasti policijos švyturėliai. „Jei ką stabdome, tai tik mojuodami balta vėliava, tarsi pasiduodami“, – šypsosi Ž. Mockaitis.

Pareigūnai prisiminė ir kitą linksmą įvykį: prieš metus, praėjusį pavasarį, išplaukiantį pro Jūros vartus policijos katerį nuolat išlydėdavo ir pasitikdavo ruonis.

Pernai Jūrų uosto policijos poskyrio pareigūnai surašė 560 protokolų, daugiausiai už Kelių eismo ir saugios laivybos pažeidimus, du – neblaiviems kapitonams. Jie dukart buvo didelių laivų susidūrimo liudytojais. „Vienu iš šių atvejų susidūrimo garsas prilygo didžiulio sprogimo sukeltam trenksmui“, – sakė R. Šėgžda.

Jūrų uosto policijos poskyrio pareigūnai glaudžiai bendradarbiauja su Karo policijos pareigūnais, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Lietuvos Saugios laivybos administracijos darbuotojais ir kitomis institucijomis. Vienas iš praėjusių metų bendradarbiavimo rezultatų – į valstybės biudžetą sugrąžinti 150 000 eurų po dyzelino grobstymo iš laivų.