Lietuvos jaunimo rinktinė atsitiesė nugalėdama ispanus

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS

253858

Lietuvos jaunimo iki 20 metų ledo ritulio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę pasaulio IIA diviziono čempionate. Antradienį Kauno ledo arenoje vykstančiame pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė užtikrintai 4:1 nugalėjo pirmąjį pralaimėjimą patyrusią Ispanijos rinktinę. Pergalė leido lietuviams pakilti į trečiąją poziciją tarp šešių čempionato komandų.

Rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinė žaidė aktyviau už savo varžovus ir pasižymėjo dar pirmajame kėlinyje. Marijus Dumčius atliko metimą iš aštraus kampo, o ritulio nepastebėjusiam vartininkui sureaguoti nepavyko.

Antrajame kėlinyje dar kartą individualų meistriškumą pademonstravo M.Dumčius. Greitoje atakoje Suomijoje žaidžiantis puolėjas vienu klaidinamu judesiu paliko už nugaros iš karto du gynėjus, tada suklaidino ir vartininką bei antrą kartą džiaugėsi pelnytu įvarčiu.

Kiek vėliau sužibo kitas Lietuvos rinktinės pirmojo penketo puolėjas – Paulius Grybauskas atliko neatremiamą metimą į vartų kampą ir dar labiau įtvirtino lietuvių persvarą.

Situacija pasikeitė, kai iki tol drausmingai žaidę lietuviai gavo dvi nuobaudas, o antrosios iš jų metu Jaime de Bonnila pirmą kartą įveikė Lietuvos rinktinės vartininką.

Paskutinėmis minutėmis ispanai keitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, o tuo pasinaudoję lietuviai išvedė Ilja Michalevičių į atakos smaigalį ir mūsų rinktinės puolėjas pasiuntė ritulį į tuščius vartus.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinės gretose išrinktas vartininkas Kazimieras Jukna.