PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 12 d. 16:27

Lietuvos jaunimo organizacijos kreipėsi į politikus: „Nemuno Aušros“ buvimas koalicijoje kelia grėsmę demokratijos kokybei

Lietuva

Remigijus Žemaitaitis / Dainius Labutis/ELTA

EtapliusŠaltinis: ELTA.LT


328622

Antradienį Lietuvos jaunimo organizacijų atstovai viešai kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą ir šalies parlamentą, reikšdami nepritarimą dėl „Nemuno Aušros“ įtraukimo į valdančiąją koaliciją. Organizacijų teigimu, partijos, kurios lyderis yra kaltinamas antisemitizmu, buvimas valdančiojoje daugumoje kenkia šalies demokratijos kokybei.

„Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), (...) Lietuvos studentų sąjunga (LSS) (...) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga (...) viešai reiškia savo didelį susirūpinimą ir nepritarimą politinės partijos „Nemuno Aušra“ įtraukimui į Lietuvos Respublikos Seimo valdančiąją daugumą ir Lietuvos Respublikos Vyriausybę. Vertiname, kad tokia galimybė keltų iššūkių jaunimo įsitraukimui, dalyvavimui pilietiniuose, politiniuose procesuose ir kurtų neigiamą pavyzdį jauniems žmonėms“, – rašoma viešame kreipimesi.

„Lietuvos Respublikos Seimo valdančiosios daugumos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės sudėtyje neturi būti vietos politinėms jėgoms, kurių lyderiai viešai žemina atskiras visuomenės grupes, aktyviai skelbia antisemitinio pobūdžio žinutes ir neprisiima atsakomybės dėl savo politinės retorikos, kuri kenkia Lietuvos Respublikos demokratijos kokybei, kuria prielaidas menkinti ir žeminti Lietuvos Respublikos piliečius“, – akcentuoja LiJOT.

Anot jų, svarbu yra ir tai, kad šios politinės partijos atstovai viešai nėra paneigę savo lyderio reikštų pažiūrų.

„Pažymėtina, kad politinės partijos „Nemuno Aušra“ atstovai iki šiol nėra nei atsiriboję, nei kitaip paneigę, kad jų vertybės ar požiūris šiais klausimais būtų kitoks. Kol tai nebus padaryta aiškiai ir nedviprasmiškai, sudėtinga daryti prielaidą, kad yra prieštaraujama lyderio veiksmams, jo idėjoms ir šių veiksmų ir idėjų raiškai.

„Antisemitizmas ir kitokio pobūdžio diskriminacija bei visas moralines ribas peržengianti politinė komunikacija politinių oponentų ir Lietuvos piliečių atžvilgiu negali tapti standartu ar priimtinu elgesiu mūsų politikoje ir viešojoje erdvėje“, – priduriama atvirame laiške politikams.

ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Prezidentas Gitanas Nausėda tokį LSDP sprendimą pavadino klaida.

„Mėginau paaiškinti, kokių problemų ši koalicija galėtų susilaukti. Manau, kad buvo padaryta klaida ir įrodinėti, kad tai nebuvo klaida koalicijai teks visas artimiausias savaites“, – pirmadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Savo ruoštu naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento aktyvistai rengia protesto akciją „Dešimt tylos minučių“, kurios metu siekia išreikšti nepasitenkinimą dėl „Nemuno aušros“ dalyvavimo naujojoje koalicijoje.